Теребовлянський район – найбільший за територією в області, аграрно- промисловий, який має великий потенціал як робочої сили, плідної виробничої та господарської діяльності об’єктів усіх форм власності у розвитку бізнесу і агробізнесу зокрема. Жнива – вінець наполегливої й сумлінної праці сотень хлібодарів. В агроформуваннях та фермерських господарствах району у цьому році дозріває урожай ярих культур на площі 3092 га,цих посівів найбільше в області. Флагманом у рослинництві у районі є відоме на Тернопільщині ПОП «Іванівське» Антон Білик вже сорок три роки ним і рівно півстоліття у ньому працює. В Іванівці та в інших селах , де орендує землю жнива вже розпочалися. За сталою хліборобською тактикою спочатку збиратимуть ріпак і горох та озиму пшеницю, якої тут засіяно найбільше 1200 гектарів. А згодом по мірі достигання ячмінь, сою, гречку, та інші пізні злакові і бобові культури.
Читайте також
Перегляньте також:
- Нові можливості ЗСУ: як ракети ATACMS змінюють хід війни
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
– Випробувальний іспит на майстерність і справність усієї зернозбиральної техніки провели на п’яти гектарному лані +озимого ячменю,- каже директор ПАТ «Мшанецьке», заслужений працівник сільського господарства Петро Іллящук. Для Петра Васильовича це вже 33 жнива як керівника сільгосппідприємства.- Стараємося не затягувати процес хлібозбирання, щоб не допустити втрат урожаю, холостих пробігів техніки, зайвих фінансових витрат. Види на урожай обнадійливі. Всього треба зібрати 1150 гектарів, з них 800 гектарів озимої пшениці, 100- гороху, ріпаку-180 га, ярого ячменю – 150 га. У розпоряджені маємо шість потужних і високопродуктивних комбайнів, достатню кількість тракторів та автотранспорту та допоміжного обладнання. Досвідчені жниварі комбайнери Ігор Стецюра, Павло Довгань, трактористи Василь Бабецький, Олександр Лагойда, водії Микола Урбанський, Іван Супрович. Головне у стислі строки зібрати озиму пшеницю- основний хліб року.»
Р.S. За оцінками експертів, в Україні, я інших основних зерносіючих державах, цього річ очікується зниження обсягів виробництва пшениці. Відповідно уже намітилася тенденція напруження баласну зернових культур. Тож, судячи з усього, варто очікувати зростання цін на збіжжя.