Мешканець Тернополя втратив 650 гривень через покупку в інтернеті. Придбати по привабливій ціні на сайті “OLX” 43-річний чоловік хотів автозапчастини. Схема вже добре відома, однак дієва й досі: телефонний дзвінок, домовленість про покупку і отримання грошей на картку. Покупець справно перевів кошти на банківський рахунок, однак продавець пропав разом з товаром. Після того чоловік звернувся до правоохоронців.
На сайті https://www.obozrevatel.com склали рейтинг найпопулярніших шахрайські схем в інтернеті, отож:
Перегляньте також:
Схема з двома довірливими продавцями
Читайте також
Шахрай укладає угоду з одним з покупців, при цьому просить перевести гроші на банківську картку. При цьому він вказує номер карти іншої людини, у якого він щось купує. Таким чином, одна жертва переводить гроші на карту другий, а третя сторона – шахрай, отримує товар, за який заплатив сторонній чоловік.
Також шахраї навіть навчилися красти SIM-карти, використовуючи послугу мобільних операторів по відновленню втраченої “сімки”. Для цього вони дзвонять жертві з трьох різних номерів, а потім в офісі оператора називають ці три номери, отримуючи SIM-карту з номером жертви. Після цього знімають гроші з банкоматів, користуючись послугою “Екстрені гроші”.
Шахраї-покупці і банкомати “Ощадбанку”
Шахрай телефонує за вказаним в оголошенні номером телефону, представляючись потенційним покупцем. При цьому він мало цікавиться або зовсім не цікавиться самим товаром, а відразу заявляє про бажання зробити покупку. Дуже часто шахрай видає себе за представника фірми.
Далі “покупець” просить продавця надати дані карти для оплати за товар, часто уточнюючи вид картки, а також залишок на рахунку. Це обов’язково має вас насторожити.
Після шахрай повідомляє, що перерахує гроші, але для їх отримання потрібно підійти до банкомату Ощадбанку та виконати дії, що він скаже. Коли продавець підходить до банкомату і вставляє карту, шахрай диктує номер своєї карти під виглядом номера грошового переказу і просить ввести суму, яка нібито повинна надійти на рахунок продавця. Після підтвердження транзакції гроші опиняються на рахунку шахрая.
Шахраї і карти “ПриватБанку”
Шахрай під виглядом покупця дзвонить, погоджується на операцію і просить здійснити оплату на банківську картку ПриватБанку. При цьому він крім номера карти намагається дізнатися додаткові дані про власника картки. Наприклад, термін дії, наявність кредитного ліміту і т.д.
Якщо вам прийшла SMS з кодом, який просить назвати покупець, щоб його платіж пройшов, то знайте, ви маєте справу з шахраєм.