У 2017 році дітям потрібно робити окремо закордонний паспорт. Якщо раніше міграційна служба України видавала дитині проїзний документ або дітей вписували у батьківський закордонний паспорт, то з 2017 року ця послуга припинена.
Дитячий закордонний паспорт можна оформити навіть новонародженому, діє він до 16 років.
Перегляньте також:
- «Контінентал» допоміг облаштувати спортивний та дитячі майданчики в Оришківцях
- Графік включення електрики на Тернопільщині: світло буде по 4-6 год
А з 16 років при наявності паспорта громадянина юнак або дівчина має право оформляти дорослий закордонний паспорт і запитувати його самостійно. До 16 років закордонний паспорт дитині оформляють його батьки. Дитячий закордонний паспорт діє протягом 4 років, потім його потрібно переоформляти.
Відбитки пальців у дітей молодше 12 років не беруть, тож для них виготовляють паспорт старого зразка. А вже по досягненню 12-річного віку біометричний паспорт оформляють на підставі письмової заяви батьків.
Якщо мама або тато дитини відсутні з якоїсь причини, пакет документів подає один з батьків, а відсутній – пише заяву, яку потрібно завірити нотаріально. У разі перебування мами чи тата за кордоном, його заяву завіряють в українському консульстві.
Батьки в розлученні – документи подаються одним із батьків, а додатково подаються свідоцтво про розлучення, довідка про склад сім’ї з ЖЕКу.
Дитина виховується матір’ю-одиначкою – вона додатково пред’являє в ДМС довідку з РАГСу про запис зі слів матері.
Один з батьків дитини – іноземець, значить – документи подає один з батьків-громадянин України. Додатково слід пред’явив підтвердження громадянства дитини і паспорт одного з батьків-іноземця.
Якщо дитина до 16 років подорожує тільки з мамою/батьком, другий з батьків надає згоду на виїзд дитини і завідяє у нотаріуса. Такаж згода, завірена нотаріально, подається в пакет документів, якщо дитина їде за кордон з супроводжуючим.