Утім, мешканці Шумська не раз бачили його у заборонений час у місті, рідні загиблого зверталися до поліції, щоб перевірили дотримання ним призначеного судом запобіжного заходу, однак правоохоронцями не було вжито жодних дій. І ось на Водохреща зять загиблого Максим Якимчук зайшов із товаришем Андрієм до більярдного клубу «Піраміда», що в райцентрі, й не повірили власним очам: Юрій Золотун розважався з трьома друзями — п’яними голосами «демонстрували» свої вокальні дані в караоке. Максим негайно викликав поліцію і було складено акт щодо порушення підсудним домашнього арешту. Здати аналіз крові на визначення вмісту алкоголю він відмовився. Після задокументованого порушення суд мав би змінити запобіжний захід на більш суворий, скажімо, цілодобовий домашній арешт чи тримання під вартою.
Перегляньте також:
- Спіймали чоловіка, який у Тернополі вбив подружжя і поранив їхню родичку
- Депутат Чортківської міськради не задекларував майже 700 тис. гривень
— У грудні Шумський районний суд виніс Золотуну вирок — 7 років за ґратами, на Водохреща він саме подав заяву на апеляцію і, мабуть, так святкував, що й забув про годину і до ночі «під шафе» весело горлопанив у караоке, — розповідає Максим Якимчук. — Золотун абсолютно не зважає на серйозність ситуації — нехтує накладеними судом зобов’язаннями щодо міри запобіжного заходу. Упродовж року після аварії шумчани часто бачили Золотуна посеред ночі на автівці й повідомляли нам, ми ж просили правоохоронців посилити контроль, адже суд не вилучив у нього водійських прав, а враховуючи його залежність від чарки, це може призвести до чергової трагедії. Поліціянти лише знизували плечима, мовляй, самі підловіть його «на гарячому» і повідомте. Знаємо, що Золотун має «плече» у правоохоронних органах, тому йому все так легко сходить із рук. У нас також були хвилювання, аби він не втік за кордон. Щоб спонукати районну поліцію до дій, ми зверталися в обласну поліцію із заявою про недовіру шумським правоохоронцям. Коли двох доньок загиблого покликали в районне відділення поліції для надання пояснень стосовно недовіри, вони випадково побачили у журналі обходу підсудного різні підписи і припустили, що замість нього хтось підписується. За законом, правоохоронці мали б раз на тиждень перевіряти дотримання ним домашнього арешту. Вимагатимемо перевірки підписів у журналі обліку та правдивості фіксування візитів до нього.
Не вкладається в голові: як залежна від алкоголю людина, що стоїть перед судом за страшний злочин, може далі їздити на автівці, відвідувати розважальні заклади?.. У суді Золотун запевняв, що скільки б не випив алкоголю — сто грамів чи літру, завжди залишається адекватним, але ми вже двічі бачили його в нетверезому стані й вельми стурбовані. На Водохреща Золотун ледве тримався на ногах, не міг два слова до купи зліпити, в аналогічному стані був і торік у момент аварії… Матеріали про порушення домашнього арешту поліція передасть до суду і ми обов’язково вимагатимемо зміни запобіжного заходу на більш суворий, бо, бачимо, що за Золотуном золоті верби ростуть…