Нагадаємо, 2 грудня засновникові ТОВ «Хелікс Кепітал Україна» оголосили підозру в організації фінансової піраміди й шахрайстві, а 4 грудня в Тернопільському міськрайонному суді йому обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 5 млн. грн. Звісно, ж незадовго Дмитро Нагута вніс заставу й вийшов на волю, однак його пересування контролюють за допомогою спеціального електронного браслета.
Як сьогодні на судовому засіданні заявив сам Нагута, він вважає, що носіння електронного браслета є зайвим, адже це повністю обмежує його діяльність і не дозволяє нормально працювати, а також розмір застави – занадто великим, бо, за його словами, сума 5 мільйонів гривень мала би бути розділена на трьох директорів «Хеліксу», – крім нього, ще на Богдана Воронцова й Романа Фелика, проти яких, до речі, також порушено кримінальне провадження й обрано міри запобіжного заходу. Однак наразі всі троє, внісши грошові застави, перебувають на волі.
Перегляньте також:
- «Контінентал» допоміг облаштувати спортивний та дитячі майданчики в Оришківцях
- Графік включення електрики на Тернопільщині: світло буде по 4-6 год
Читайте також
Про те, що заява про підозру в шахрайських діях оголошена Нагуті необґрунтовано, а відтак рішення суду першої інстанції є незаконним, говорили й двоє його захисників. За їхніми словами, не може бути інкриміновано крадіжку грошей вкладників, якщо ті гроші є в електронних гаманцях на рахунку британської компанії «Helix Capital Investments Ltd».
– Гроші знаходять не на електронному рахунку української фірми, заснованої Дмитром Нагутою у 2014 році, а в британській компанії. Вкладники самі розміщували там свої кошти за допомогою електронної платіжної системи «Helix Money», а тому Дмитро ні в кого особисто в руки не брав цих коштів, і тим більше, ні в кого їх не вимагав. Його діяльність полягала лише в інформуванні й проведенні тренінгів і семінарів з фінансової грамотності, – зазначила одна із захисників «діамантового» директора.
Такої ж риторики притримується й сам Нагута і десяток «щасливих» вкладників, які приїхали його підтримати на судовому засіданні до Тернополя.
Менш оптимістично був налаштований прокурор, який представляв у суді державне обвинувачення, адже, за його словами, у вкладників немає грошей, вони бачать лише цифру в електронних гаманцях, і це ще не означає, що зможуть отримати назад свої кошти.
Відтак колегія суддів не підтримала апеляційної скарги захисників Нагути й залишила рішення суду першої інстанції без змін.
Нагадаємо, на початку грудня, на момент оголошення Дмитрові Нагуті, Романові Фелику та Богданові Воронцові підозри в поліції було 17 заяв від ошуканих вкладників. Тепер кількість заяв збільшилася в рази й до поліції звернулися 350 ошуканих вкладників. Відповідно зросли й завдані збитки, які, за офіційними даними, складають близько 30 мільйонів гривень. Хоча масштаби афери значно більші.