Дмитра Стецька поховали біля його дружини

Опубліковано:
9 Січня, 2017 о 18:13

З 73-річним художником та скульптором Дмитром Стецьком попрощались у понеділок, 9 січня, на Микулинецькому кладовищі. Поховали видатного живописця поруч з його дружиною Вірою, пише 20 хвилин.  

Помер Дмитро Стецько у Святвечір, 6 січня, у своїй майстерні. Там його знайшла племінниця, до якої він мав приїхати на вечерю.



Панахида за померлим відбулась у неділю, 8 січня. А 9 січня перед похороном Дмитра Стецька в Будинку жалоби зібрались його рідні, близькі та друзі. 

Заслужений художник України Станіслав Ковальчук з Дмитром дружили ще з студентських років. Вони вчились в Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша. Станіслав був на третьому курсі, а Дмитро на першому. Також художники разом співали в дуеті. 

– Пізніше я приїхав до Тернополя на роботу, а через кілька років приїхав Дмитро, – розповідає Станіслав Ковальчук. – Я навіть не знав, що він приїхав. Я прийшов на виставку і побачив одну роботу, запитав чия вона. А мені відповіли, що Дмитра Стецька. 

Тоді Дмитро працював прикладником. Станіслав запитував, чи не хоче він займатись монументальним мистецтвом. На що Дмитро відповів, що хотів би, але не має можливості. 

Тоді я попросив у директора взяти Дмитра собі у напарники, – продовжує чоловік. – Так ми пропрацювали до 2000 року, поки усе не закрилось. Тоді він перший раз познайомив мене зі свою дружиною Вірою. Там, де зараз кафе “Марія”, поруч колись у підвальному приміщенні був кафетерій і ми разом туди ходили. І туди Дмитро привів Віру, сказав, що це його дівчина і що він хоче женитись. 

У Дмитра Стецька, як розповідає його товариш, були проблеми з майстернею. То його виганяли звідти, то ще якісь проблеми.  – Пізніше, коли Дмитро перебрався в нову майстерню і у нього все налагодилось, він помаленьку почав гарно працювати, – продовжує Станіслав. – Взагалі, він був дуже талановитим. Він зробив дуже гарну козацьку серію і я вважаю, що на цей момент вона найкраща в Україні. У Дмитра було два старших брати, які теж померли. Один жив у Канаді, а інший у Білорусі. 

– Дмитро залишився один з роду Стецьків, але бачу, що сьогодні приїхали сестри з родини, – каже чоловік. – Я хочу звернути увагу на його майстерню, яка залишилась. Було б добре, якби місцева влада подумала про те, щоб зробити у ній садибу-музей Дмитра Стецька. Він там зробив гарний садочок, всередині майстерні є багато виробів народних ремесел, які він разом з Вірою збирали.  Поховали Дмитра Стецька на Микулинецькому кладовищі поруч з його дружиною Вірою, яка померла на 61-му році життя. Тернопільська мистецтвознавиця, журналістка, краєзнавиця, дослідниця творчості І. Пінзеля, громадська діячка та музейний працівник Віра Стецько померла 21 серпня 2016 року. 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: