У печері Вертеба на Тернопільщині створюють гончарну майстерню трипільського майстра. Облаштовують її працівники Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею. Наразі там вони створюють скульптури для майбутньої експозиції «Гончарна майстерня трипільського майстра». Експозицію готують під час реалізації проєкту Українського культурного фонду.
Читайте також
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
«На інформаційному стенді в «Гончарній майстерні трипільського майстра» єінформація про технологію виготовлення ліпного трипільського посуду та способи його декорування і функціональне призначення окремих груп посуду», – розповідають фахівці Борщівського музею.
Нагадаємо, печера Вертеба — це пам’ятка історії та археології, яку понад 100 років досліджують археологи. Одна з найбільших археологічних колекцій трипільської культури походить з цієї пам’ятки. Із 1996 року експедиція Борщівського краєзнавчого музею, під керівництвом його директора Михайла Сохацького, досліджує печеру і прилеглу до неї територію. З 2005 року тут здійснюють антропологічні та генетичні дослідження.