Затишна розмова із письменником Олександром Вільчинським відбулась в рамках клубу поціновувачів сучасної української літератури «ЛітПростір» в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Літературно-мистецька вітальня бібліотеки вирізняється особливою атмосферою, завжди чудовим оформленням інтер’єру, що спонукає присутніх до легкого та щирого спілкування. А коли гостем зустрічі є не лише професійний літератор, журналіст, науковець та викладач, а й людина, що вміє та навчає бачити красу людської душі, світу, в якому живемо, то такі хвилини дарують естетичну насолоду та залишають чудовий післясмак.
Олександр Казимирович поділився спогадами про початок творчої стежини, яка з роками перейшла в широку літературну дорогу. Автор відверто розказував про прототипів своїх героїв, улюблені жанри, джерела натхнення. А також письменник поділився міркуваннями про життя. Помітно вражає його естетичне сприйняття світу та щира залюбленість у рідний край. Навіть на географічній карті він творчим оком бачить Тернопіль як кораблик, ліс як зелене око, довкола якого намисто з медальйоном та селами-намистинами.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині є робота з зарплатою 50 тисяч гривень
- Системи РЕБ та Mavic 3T зміцнюють оборону 53-ї ОМБр: Тернопіль для ЗСУ
Відомо вислів, що письменник – не той, хто багато пише, а той, кого багато читають. Книг видано в Олександра Казимировича чимало (це і повісті, романи, есе, детективи), і читають його багато. Особливою популярністю, як зазначила модератор зустрічі Лідія Грищук, користуються детективи автора. Творчі плани та ідеї вирують у нього і надалі. Пан Олександр поділився приємною звісткою, що невдовзі, на початку нового року вийде друком уже повністю завершений новий роман – про маму.
– Дуже відповідальний для мене текст, про маму і сина… насичений подіями та спогадами, – каже автор.
Серед іншого говорили і про шлях письменника на війну добровольцем та книгу “У степу під Авдіївкою”, в основі якої – особисті враження, коли взимку 2016-2017 років він перебував як рядовий боєць в одному з добровольчих підрозділів на сході, про нове явище у сучасній літературі – літературу учасників АТО. А також про загальнолюдські цінності та толерантність в сучасному світі, роль творчої інтелігенції в розвитку свідомого громадянського суспільства.
Очільник Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Смик подарував бібліотеці та Олександру Вільчинському плакат «Письменники Тернопілля», на якому у творчому сузір’ї розміщене і фото Олександра Казимировича.
За життєву позицію, за Слово про важливе, актуальне присутні щиро подякували письменнику, а бібліотеці – за організацією цієї зустрічі.