Таку підливу можна приготувати із різних видів грибів, незалежно від їх кількісних пропорцій. Ми взяли види, які були, а саме: козарики, підгриби, польські гриби, моховики та маслюки.
Інгредієнти: суміш відварених заздалегідь грибів, олія, пів цибулини, чіпка горошин перцю духмяного та чорного, 2 невеличкі лаврових листки, декілька сухих нарізаних частин кореня петрушки, помідор, пів перчини болгарського, зелень – цибуля, кріп, петрушка, сіль до смаку.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Спосіб приготування
Очищені гриби відварюємо перший раз до закипання води, відціджуємо на друшляку, промиваємо струменем холодної води та знову засипаємо в каструлю. Другий раз варимо 30-40 хвилин і знову промиваємо водою. На розігріту пательню наливаємо олію, не шкодуючи, та засипаємо вареними грибами до половини, тушимо на малому вогні. Через 20 хвилин додаємо пошатковану ножем цибулю, помідор, болгарський перець, чорний та духмяний перець, лавровий лист, корінь петрушки, сіль до смаку. Заливаємо окропом майже до верху пательні. По бажанню для густоти підливи можна додати пів склянки води з розбовтаним борошном(1 ч. л.), але можна і без цього. Ще через 10 хвилин додаємо 2-3 ложки сметани, розмішуємо всю суміш та далі тушимо 10 хвилин. Після вимикання газу зверху засипаємо дрібно насіченою зеленню, накриваємо пательню кришкою та даємо страві дійти 5-10- хвилин. Аж тепер страва готова. Гарнір вибирається за бажанням, ми вибрали засмажену до золотисто-бронзового кольору молоду бараболю кружальцями. Смачного!
Віктор Аверкієв, фото автора