Неабияка цінність – зберегти традиції та нести їх крізь час і покоління, адже саме культурне надбання дає можливість пізнавати себе та історію свого народу. Писанкарство – мистецький напрям народної творчості, який несе у собі символ світлого свята Воскресіння Господнього. Напередодні Великодня серію майстер-класів для дітей організувала об’єднана компанія CFG/«МРІЯ», яка уже декілька років поспіль активно популяризує проект «Великодня веселка» на Західній Україні. Охопив проект Тернопільську, Хмельницьку, Івано-Франківську та Львівську області.
У рамках цьогорічної «Великодньої веселки» проходять п’ять майстер-класів із писанкарства у західних областях України. Для компанії CFG/«МРІЯ» проект став традиційним щорічним заходом, а для навчальних закладів, які беруть участь у майстер-класах, – очікуваним дійством. Допомагає організовувати заняття із розпису «Національна скаутська організація України – Пласт». Напередодні скаути проходять вишкіл з основ писанкарства та уже після цього вирушають разом із представниками компанії CFG/«МРІЯ» до маленьких майстрів-аматорів. Агрокомпанія забезпечує проект розхідними матеріалами, логістикою та приємними подарунками.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
«Проект «Великодня веселка» має благородну мету – залучити молодь до традицій, популяризувати українські звичаї. Ми намагаємось дати можливість дітям реалізувати себе у новому виді творчості. Уже з досвіду бачимо, що такі проекти залишають по собі трохи більше, ніж матеріальну цінність: дітям запам’ятовуються позитивні емоції, і вони із великою радістю відгукуються та запрошують приїздити з подібними заходами ще», – зазначив координатор проекту, провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу CFG/«МРІЇ» Назарій Карпин.
Про необхідність проведення подібних навчально-мистецьких заходів розповідають і педагоги. Директор школи у с. Старий Нижбірок, що на Гусятинщинні Марія Кримська певна, що під час таких занять діти згуртовуються та творчо розвиваються.
«Такі майстер-класи – це хороша можливість залучити молодь до традицій, народного мистецтва. Спостерігаю за своїми дітьми і щиро дивуюсь їхній умілості. Думаю, що подібні заходи стануть для нас традиційними, спробуємо організовувати у майбутньому їх самостійно», – поділилась враженнями пані Марія.
А у маленьких майстрів за кілька години клопіткої роботи виходять різнокольорові великодні обереги. Хоч змальовують зі зразків, але вкладають у візерунки свої символи. Діти обіцяють, що вони стануть частинкою їхнього великоднього кошика, а здобутим досвідом ділитимуться вдома.
Ірина Пискур