Цього року держава передбачила значний фінансовий ресурс на підтримку сільськогосподарських підприємств та створення обслуговуючих кооперативів. Тому сьогодні наше завдання – максимально спрацювати, щоб Тернопільщина отримала з цих коштів значну суму. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час скайп-наради з головами районних державних адміністрацій.
«На 2018 рік на підтримку агропромислового комплексу з Державного бюджету буде виділено 6,3 млрд. грн. Зокрема, 4 млрд. грн. – на розвиток тваринництва та 1 млрд. грн. – на розвиток малого фермерства та обслуговуючих кооперативів, 1 млрд. грн. – на придбання сільгосптехніки, 300 млн. грн. – на розвиток садівництва і 66 млн. грн. – на часткове відшкодування відсоткової ставки по кредитах. Ця сума не буде розподіляться пропорційно між регіонами, тобто регіон, який буде активний в питаннях створення кооперативів, будівництва фермерських комплексів, а також в напрямку розвитку садівництва, зможе залучити найбільшу суму. Тому нам сьогодні потрібно, навіть не чекаючи фінансування з боку Міністерства аграрної політики, терміново включатися в роботу і вже здійснювати кроки щодо проектування, розробки та виділення земельних ділянок», – підкреслив Степан Барна.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Водночас, він акцентував, що для того, щоб стратегія почала працювати, робота має проводитися на всіх рівнях. І зауважив, що для розподілу даного фінансування визначені чіткі напрями використання бюджетних коштів. Насамперед значна сума буде спрямована на розвиток тваринництва. 2,5 млрд. грн. передбачається на будівництво нових ферм та комплексів.
«Максимальний кредит передбачається на рівні 10 млн. євро на будівництво одного тваринницького комплексу. Хотів би відзначити, що це будівництво має бути з подальшим вирощуванням великої рогатої худоби. При цьому, кредит буде виділятися під 3% на 5 років, а також передбачається максимальний розмір відшкодування тіла кредитів до 25%. Також звертаю увагу голів адміністрацій 4-ох районів – Заліщицького, Гусятинського, Кременецького та Підгаєцького, в яких відсутні тваринницькі комплекси великої рогатої худоби: це ваш шанс підняти галузь тваринництва. Тому прохання не чекати, а вже на сьогоднішній день розробляти проектно-кошторисну документацію та виділяти земельні ділянки і шукати сільгосппідприємства, які готові працювати в даному напрямку», – зазначив голова ОДА.
Також, за словами Степана Барни, 700 млн. грн. передбачається як бюджетна дотація на вирощування молодняка великої рогатої худоби, що буде суттєвою підтримкою для особистих селянських господарств. 500 млн. грн. бюджетної дотація на утримання молочного стада ВРХ. 300 млн. грн. – часткова компенсація вартості племінних тварин.
1 млрд. грн., як підкреслив очільник Тернопільщини, буде спрямовано на розвиток фермерства та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. З цього мільярда 500 млн. грн. піде на здешевлення кредитів, в тому числі 100 млн. грн. передбачено для новостворених фермерських господарств, що, власне, спрямовано на стимулювання їх створення.
На часткове відшкодування вартості сільськогосподарської техніки для фермерів передбачено 205 млн. грн. На компенсацію вартості насіння, придбаного фермерськими господарствами – 190 млн. грн., а на фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – 100 млн. грн. Це в основному на придбання обладнання з переробки і подальшої реалізації продукції, виробленої сільськогосподарськими кооперативами.
Крім підтримки з державного бюджету, на поточний рік передбачена й підтримка з обласного бюджету для особистих селянських господарств.
«В області є кілька програм, які спрямовані на розвиток тваринництва, на створення сільськогосподарських кооперативів, часткове відшкодування вартості доїльних апаратів тощо. Зокрема, на кооперативи передбачено 650 тис. грн., на відшкодування вартості доїльних апаратів особистим селянським господарствам, де є 3 і більше корови, – 5 тис. грн. Торік, наприклад, ми здешевили 60 доїльних апаратів. Цього року прогнозуємо, що цифра буде більшою. При цьому, в області працює біржа інновацій, завдання якої – сприяти у написанні та розробці бізнес-планів, вивчати та допомагати у розвитку напрямів діяльності. На це передбачено 208 тис. грн.», – поінформував Степан Барна.