У березні цього року заступник голови обласної ради Василь Деревляний, схоже, навіть не повідомивши свого шефа, який за дивним збігом обставин саме у цей період перебував у відпустці, підписав розпорядження про передачу кімнат гуртожитку Тернопільського музучилища імені Соломії Крушельницької, що на вул. Лепкого, 5, у власність людям, які там проживають. Причому, Василь Деревляний поставив свій підпис під скандальним розпорядженням, незважаючи ні на конкретні застереження юристів облради, ні на листи від колективу музучилища з проханням повернути студентам гуртожиток, позаяк, саме через його відсутність навчальний заклад може не пройти акредитацію у Міністерстві освіти України.
Подейкують, що зараз кілька поверхів будинку на Лепкого заселені не студентами і вчителями, а працівниками облдержадміністрації, облради, міліції, прокуратури, СБУ, суду або їхніми дітьми. Люди проживають там тривалий час. Дехто зробив у кімнатах ремонти, вклав гроші. Коли гуртожиток музучилища був студентським, він не підлягав приватизації. Однак депутати обласної ради попереднього скликання змінили його статус і тих, хто прожив у ньому певний період, не можуть виселити, оскільки вони мають першочергове право на приватизацію.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Богдан Яциковський виступив проти узаконеного заступником голови облради Василем Деревляним безправ’я обдарованих дітей
– Ще на початку цього року начальник відділу правового забезпечення діяльності облради написав службову записку на ім’я голови, у якій аргументовано пояснив, чому не можна відчужувати комунальні гуртожитки на користь інших юридичних чи фізичних осіб, – коментує депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Богдан Яциковський. – Проте, як пише цей юрист, «зацікавлені» працівники апарату облради, вводять в оману керівництво. Неважко здогадатися, кого саме мав на увазі автор службової записки.
За словами депутата-радикала, щоб не допустити беззаконня, не обділити дітей і зберегти для Тернополя музичне училище, довелося звертатися у правоохоронні органи, які 22 квітня розпочали кримінальне провадження за фактом замаху на розтрату приміщень гуртожитку. Але з невідомих причин 26 червня його закрили.
– Це послужило поштовхом для нових інсинуацій з боку заступника голови, який переконував депутатський корпус, що все, що він напідписував за час відпустки Віктора Овчарука, можна затверджувати, оскільки воно правочинне, – розповідає Богдан Яциковський. – На сесії 17 липня Василь Деревляний ще раз заспокоїв депутатів, що прокуратура вже «не при ділах», хоча насправді ще 5 липня кримінальне провадження було поновлене і наразі здійснюється досудове розслідування. Про це свідчить відповідь на мій запит за підписом начальника головного управління національної поліції в області Олександра Богомола.
Уже – не нардеп, а популістські замашки залишилися
Нечесним, якщо не сказати більше, виглядає і намагання Василя Деревляного залучити до конфлікту людей, які проживають у гуртожитку. Усе це яскраво підтверджує, що заступник голови облради у своїй діяльності керується голим популізмом, а не правовими нормами, а його прагнення здобути дешевий авторитет серед частини зацікавлених осіб превалює над копіткою роботою зі встановлення істини на користь всієї громади.
– Фракція Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді і надалі намагатиметься скасувати незаконне розпорядження про відчуження кімнат гуртожитку. Обдаровані діти, а в музучилищі навчаються саме такі, мають почуватися захищеними. Інакше вони не зможуть займатися творчістю, а думатимуть, де переночувати, адже при нинішній фінансовій скруті на всі батьки можуть винаймати своїм талановитим синам і донькам квартири, – запевнив Богдан Яциковський. – З іншого боку, обласна рада не має права викинути на вулицю людей, котрі десятиліттями проживають на Лепкого. Депутати просто зобов’язані знайти рішення, яке задовольнило б і музучилище, і мешканців. На мою думку, слушними є пропозиції і щодо виділення коштів на будівництво нового гуртожитку, і щодо забезпечення людей іншим житлом. Але для цього, так чи інакше, нам потрібно тісніше контактувати з міською владою, йти на компроміси, домовлятися. Головне, щоб усе було у межах чинного законодавства, а не так, як це свідомо чи несвідомо, зробив Василь Деревляний.