Зміни до бюджету-2025 як ознака традиційного цинізму владців
Уряд, нарешті, підготував зміни до бюджету-2025 у частині збільшення видатків на оборону. Здавалося б наші вимоги почуті й мусимо радіти бодай слабкому, але все ж певному громадському впливу на ухвалення урядових рішень. Однак аналіз законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки та оборони та вирішення першочергових питань» засвідчує, що окрім вкрай потрібного фінансування потреб військових та оборони загалом, є у ньому й традиційні прагматичні, точніше цинічні, забаганки посадовців.
Розпочнемо із підвищення заробітних плат ПРОКУРОРАМ.
У змінах до статті 7 пропонується збільшити прожитковий мінімум, який застосовуються для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури. Популярно кажучи, йдеться про те, що нині посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 40 тисяч гривень, а його пропонується збільшити до 52 550 гривень. Зрозуміло, що в обласних прокуратурах та центральному апараті Генеральної прокуратури оклади на порядок вищі. А в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі посадовий оклад прокурора в 2024 році складав 109 008 гривень.
Міністерство соціальної політики вибило для себе ще 204,4 мільйони гривні на вкрай актуальні соціальні проекти:
– виготовлення бланків ПОСВІДЧЕНЬ та нагрудних ЗНАКІВ для системи соціального захисту;
– створення програми інформаційно-аналітичної підтримки та інформаційно-методичного забезпечення.
Досвід попередніх влад, а особливо влади нинішньої засвідчує, що унікальною заробітчанською темою для чиновників є вічне удосконалення так званого електронного урядування. А загалом для проектів Міністерства цифрової трансформації передбачено ще більш як 6 мільярдів гривень.
Державна податкова служба ще отримає 182,1 мільйони гривень для сплати комунальних послуг та судового збору.
А Державній аудиторській службі додають 15,5 мільйонів гривень на поточний РЕМОНТ приміщень для створення НАЛЕЖНИХ УМОВ роботи своїх працівників.
ДБР додадуть 60 мільйонів гривень на оплату праці, а АРМІ – 100 мільйонів на оплату послуг з оцінки активів…
Перелік ДОФІНАНСУВАННЯ міністерств і відомств в 2025 році можна ще було б продовжувати і продовжувати.
Висновок.
Збільшення видатків для потреб ЗСУ є важливе і вкрай нагальне рішення.
Але, на жаль, традиційно до ПЕРШОЧЕРГОВИХ потреб урядовців завжди потрапляють і вкрай сумнівні, а то й цинічні бюджетні забаганки, як на період ВІЙНИ.
Тим паче, що все це будуть оплачувати громадяни України – платники податків, бо покриватимуться ці видатки за рахунок збільшення запозичень та надходжень від податків, стягнень та штрафів.
Микола Томенко