Заборгованість українців перед ЖКГ загалом і тернополян зокрема стрімко зростає

Опубліковано:
17 Березня, 2016

Українці з настанням весни отримали нові тарифи. Для тих співгромадян, хто ще не прокинувся від зимової сплячки, нагадаю, що уряд нас усіх привітав оновленими тарифами на послуги ЖКГ. Зокрема, ціна на газ для квартир без лічильників підскочила вдвічі: з 21,56 до 43,13 грн. на одного прописаного мешканця квартири. І в майбутньому, як обіцяли «пани від газу», блакитне паливо буде лише дорожчати.

 

Не пасуть задніх й енергетики. Від них також «сюрпризи»: з 1 березня знижено «поріг» використання електроенергії з 150 до 100 кВт/год., зате піднято ціну за використання 1кВТ/год. із 0,456 до 0,57 грн. І якщо раніше за спожиту до 600 кВт/год. ви платили 0,789 грн., то зараз — 0, 99 грн. Усе, що «нагоріло» більше, вже коштуватиме 1,56 грн. (замість раніше сплачуваних 1,479 грн.) за 1 кВт/год. Але й це ще не все: впродовж найближчого року «грядуть» iще два подорожчання електроенергії: з 1 вересня 2016 та 1 березня 2017 років. Причому з 01.03.2017р. ступенів поділу залишиться тільки два: до 100 кВт/год. та більше 100 кВт/год., й, відповідно, коштуватимуть 0,9 та 1, 68 грн. за 1 кВт/год. Щоб уже зовсім «добити» новинами й не дати спокійно спати жителям сільської місцевості, влада з «чорного» 1.03.2017 року будь-які компенсації для сільського населення відмінила (село та місто використовуватимуть однаковi тарифи). Слід зазначити, що в так званих садово-дачних товариствах люди вже давно платили (незалежно від кількості спожитої електроенергії) по 1 грн./за 1 кВт/год.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки в середньому українці платили за комуналку

 

Трохи полегшують ситуацію теплові лічильники, які масово встановлюють у багатоквартирних житлових будинках, й вони таки істотно впливають на зменшення квартплати. Але й у цій царині не обходиться без непоодиноких курйозів. Часто-густо, навіть якщо такий лічильник і встановили на будинок, квартплата все одно не зменшується, бо… його просто не зареєстровано у відповідних інстанціях.

 

І не дивно, що представники Державної служби статистики України зафіксували, що з початку нинішнього року борги населення зі сплати житлово-комунальних послуг зросли на 22% у порівнянні з груднем 2015 року. Як свідчить статистика (а вона — річ уперта), на початок лютого борги населення сягнули майже 11 мільйонів гривень. Причому найнижчий рівень платні за ЖКГ-послуги в Тернопільській, Сумській та Івано-Франківській областях.

 

І чому ж «кляте» населення так пручається й не платить справно за надані йому послуги? Все дуже просто: проаналізуємо «зростання» добробуту пересічного українця за останнє десятиліття. В 2006 році мінімальна зарплата становила 350 грн. — це було близько 69 доларів; у 2014-му відповідно — 1216 грн. (149 доларів) і нарешті в 2016-му — 1378 грн., що майже 57 доларів. А якщо додати несамовите зростання цін на продукти харчування і т.п., то все стає на свої місця.

 

Тож, пани можновладці й чиновники різного штибу, це ще «не вечір»: можете не сумніватися, що при стрімко зростаючому зубожінні основної маси громадян України вищевказані борги перед державою будуть лише зростати, причому в геометричній прогресії. Робіть висновки, шановні «слуги народу».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: