Дубас Марія
Дубас Марія

Журналістка, редакторка стрічки новин

З 1 січня почало народжуватись нове покоління – Бета

Опубліковано:
5 Січня, 2025 о 18:56
Покоління Бета
Ілюстративне фото з мережі.

З 1 січня 2025, на зміну поколінню Альфа у світ почало приходити нове покоління – Бета. Демограф і футуролог Марк МакКріндл, який також придумав назву «Покоління Альфа», визначає когорту як тих, хто народяться з 2025 по 2039 рік. Бета складе конкуренцію Альфа і вже до 2035 року становитиме 16% населення світу.

Покоління Бета
Ілюстративне фото з мережі.

Діти, народжені з 1 січня 2025 року, є частиною нового покоління людей – Бета. До нього входитимуть всі, хто народиться з 2025 по 2039 рік.



Починаючи з покоління Х, народженого з 1965 по 1980, поколінням присвоюють назви грецьких літер. Як наступник покоління Альфа, покоління названо на честь бета, другої літери грецького алфавіту.

Покоління Бета стане першим поколінням, яке проживе своє життя у світі штучного інтелекту. МакКріндл пояснив:

«У той час як покоління Альфа пережило зростання інтелектуальних технологій і штучного інтелекту, покоління Бета житиме в епоху, коли ШІ та автоматизація повністю впроваджені в повсякденне життя — від освіти та робочих місць до охорони здоров’я та розваг»

При цьому, за словами МакКріндла представники Бета, імовірно, зіткнуться з серйозними соціальними проблемами, серед яких кліматична криза і глобальне переміщення населення.

Звідки взялася теорія поколінь?

Теорія поколінь – це модна, але водночас і суперечлива концепція, яка намагається пояснити, чому люди різних вікових груп часто мають різні цінності, погляди на світ та поведінку. А її основі лежить ідея про те, що історичні події, які відбуваються під час формування особистості, залишають на ній відбиток.

Ця теорія знайшла широке застосування в соціології, маркетингу, управлінні персоналом та інших галузях, оскільки дозволяє краще розуміти потреби та мотивацію різних груп населення.

Людей що народились за останню сотню років, прийнято ділити на такі покоління:

Тихе покоління
Діти 1940-х років, фото з мережі.

Тихе покоління (1928-1945) – це люди, які пережили Другу світову війну та тяжкі економічні умови, будучи дітьми та підлітками. Вони є носіями традиційних цінностей, таких як патріотизм, працелюбність та стабільність. Ці люди виросли в складних умовах і змушені були боротися за виживання. Саме тому для них характерні такі риси, як відповідальність, ощадливість та прагнення до безпеки.

 

Бумери
Молодь часів радянської окупації, фото з мережі.

Бумери (1946-1964) – це покоління, яке з’явилося у післявоєнний бум народжуваності. Вони є оптимістами, вірять у прогрес і досягли значних успіхів у кар’єрі та матеріальному забезпеченні. Бумери – це покоління, яке збудувало сучасний світ. Вони цінують свободу, самореалізацію та досягнення успіху. Вони також вважаються найбагатшим поколінням.

 

Покоління X
Українська молодь 1990-х років. Фото з мережі.

Покоління X (1965-1980) – це так зване «загублене покоління». Вони виросли в епоху розлучень, економічної нестабільності та швидких соціальних змін. Представники покоління X – це індивідуалісти, які цінують незалежність і гнучкість. Вони є працелюбними і відповідальними, але водночас скептичними і недовірливими.

 

Міленіали
Дівчата одягнуті по моді 2010-х. Фото з мережі.

Міленіали (1981-1996) – це перше покоління, яке виросло в епоху Інтернету. Вони є цифровими аборигенами, які звикли до багатозадачності та миттєвого доступу до інформації. Міленіали – це оптимісти, які вірять у зміни і прагнуть зробити світ кращим. Вони цінують соціальну справедливість, різноманітність і баланс між роботою та особистим життям. Міленіали обирають купувати досвід та враження, замість нерухомості та автівок.

 

Зумери
Дівчина Зумер. Фото з мережі.

Покоління Z (зумери) (1997-2009) – це покоління, яке народилося вже в цифрову епоху. Вони є технологічно підкованим поколінням, яке проводить багато часу в Інтернеті та соціальних мережах. Зумери – це індивідуалісти, які цінують свободу вираження і креативність. Вони більш толерантні і відкриті до нового, ніж попередні покоління. Вважаються найдепресивнішим поколінням, і в той же час найбільше дбають про своє ментальне здоров’я. Також чимало зумерів стурбовані духовними пошуками і станом довкілля.

 

Альфа
Покоління Альфа часто називають “дітьми iPad”. Ілюстративне фото з мережі.

Покоління Альфа (2010-2024) – це донедавна наймолодше покоління, яке тільки починає формуватися. Вони зростають в епоху смартфонів і соціальних мереж, для них цифровий світ є рідною стихією. Дитинство Альфа припало на обмеження пов’язані з COVID19, що позначилося на їхній освіті та соціалізації. Їх часто називають “дітьми iPad”.

Кожне покоління має свої унікальні характеристики, сформовані історичними подіями, технологічним прогресом та соціокультурними змінами. Розуміння цього допомагає нам краще спілкуватися один з одним, будувати міцніші відносини та створювати більш гармонійне суспільство.

Відбувся день відкритих дверей у Тернопільському перинатальному центрі «Мати і дитина»

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #альфа, #Бета, #Бумери, #Зумери, #Міленіали, #покоління, #Теорія поколінь, #Тихе покоління
Коментарі





Інтерв'ю
HITIS: коли камінь стає мистецтвом
14:13, 6 Січня, 2025

HITIS: коли камінь стає мистецтвом

ТОП новини тернопільщини: