Золотий осінній день був ознаменований для жителів села Нараїв Бережанського протопресвітеріату особливою подією – торжественною Архиєрейською Літургією з нагоди 185 річниці побудови та оновлення храму Воздвиження Чесного Хреста.
Перегляньте також:
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
- Генеральний директор ТРЦ “Подоляни” Михайло Ібрагімов серед номінантів “Гордості Тернопілля”
Перед одинадцятою годиною велика громада нараївчан зустрічала при в’їзді у село преосвященного Владику Теодора (Мартинюка), який, як у давні часи, сівши у бричку та у супроводі козаків на конях вирушив до сільської святині.
У церковних воротах владику зустрічав адміністратор парафії о. Василь Мартинців, який у своєму слові згадав давню і величну історію цього села, яке колись було містечком та мало три храми, а пізніше також, було центром Нараївського деканату Львівської архиєпархії, та попросив владику звершити чин освячення оновленої святині та Божественну Літургію.
Під щирий і урочистий спів парафіяльного хору владика Теодор окропив храм зовні та власноруч відчинив усім двері для входу в оновлену церкву. Одягнувши єпископські ризи Кир Теодор розпочав відправу Святої Літургії у співслужінні о. декана Михайла Бугая та ще 12 священиків, які з’їхались на свято з трьох єпархій Західної України. У своїй проповіді Владика Теодор говорив про важливість усвідомлення відповідальності за несення нашого хреста по дорозі до Божого царства.
По закінченні Божественної Літургії, вшанувавши святий хрест, преосвященний Теодор привітав усіх від імені Митрополита Василія. Також склав щиросердечну подяку за жертвенну працю о. Василю Мартинціву, який став рушієм та керівником відновлення й благоустрою святині, а також, усім активним парафіянам села Нараїв. Окрім того, грамотами були відзначені усі однодумці та найжертвеніші співпрацівники о. Василя, які впродовж цих чотирьох років докладали значних зусиль та коштів при реставрації церкви: заміні перекриття даху та стелі, внутрішній оздобі, спорудженні котельні та встановлення теплої підлоги.
Після многоліття у прицерковній каплиці було освячено воду, якою Владика окропив всіх присутніх. На завершення свого візиту до Нараєва Кир Теодор залишив свій підпис у напрестольній книзі Святого Євангелія.
повідомив о. Василь Мартинців