На контрактну службу запрошує тернополян обласний військовий комісаріат. Такі контракти можуть бути як довгострокові, так і короткострокові. Про особливості служби на контракті розповів обласний військовий комісар Володимир Катинський.
Перегляньте також:
- Розпач, біль та сльози: на війні загинув Іван Терещук з Тернополя
- «Мені подобається, як вони горять»: воїн з Тернопільщини передає дроном «подарунки» ворогу
– Є таке поняття як короткотривалий контракт, – каже він. – У нас є відповідні стандартні контракти для військовозобов’язаних або тих, хто бажає себе бачити контрактниками – цей контракт підписується 3-5 років. А є короткостроковий контракт – до проведення демобілізації після АТО. Хочу наголосити, що постановою Верховної Ради було прийняте рішення про те, що при заключені контракту військовозобов’язаний солдат отримує від держави 8 тис грн, сержанти – 10 тис грн., і офіцери 12 тис грн.
Володимир Катинський закликає чоловіків йти на контрактну службу, тому що грошове забезпечення там вище, є додаткова фінансова допомога тай відповідне забезпечення, яке абсолютно нічим не відрізняється від військовозобов’язаного.
– Але під час підготовки особлива увага приділяється саме контрактникам, ті які в подальшому повинні складати кістяк кожної військової частини, яка захищає суверенітет та територіальну цілісність, – каже комісар.
Володимир Катинський також нагадує, що мобілізації підлягають військовозобов’язані від 20 до 60 років, придатні до військової служби. В тому числі добровольці з обмеженою придатністю за їх згодою. Міноборони дозволило так само їх призивати.
– Ще раз наголошую, що ті військовозобов’язані, яких призивають, спершу потрапляють в центри підготовки, або на курси офіцера та курси підвищення кваліфікації, за якими проводиться місяць або навіть більше їх підготовка або допідготовка, – каже пан Катинський. – Далі ці вже військовослужбовці прибувають у свої підрозділи, які складають резерв збройних сил і тільки після того вони можуть бути, а можуть і не бути, направлені в зону АТО.