Минулої ночі довгоочікуваний дощ не просто зросив суху землю, у Тернополі пройшла сильна гроза. Небо над містом від блискавок було світлим, як удень. Синоптики зазначають, що спека, яка змінюється зливами – типова погода для цьогорічного літа в нашому регіоні. Тому громадянам варто знати, як поводитися під час грози.
Перегляньте також:
- Тернополянка втратила понад 100 тисяч гривень, шукаючи роботу в США
- На Чортківщині чоловік зґвалтував 88-річну бабусю
Ото ж, блискавка – небезпечне природне явище, адже ніколи не можна передбачити, коли і куди вона влучить та якої шкоди завдасть. Коли спалахують блискавки – не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечними з них є дуб і тополя. Рідко блискавка влучає у вербу i клен, а найменш вірогідна її атака на кущі та невисокі зарослі. Не можна купатися під час грози, але якщо така погода застала вас під час купання, то добиратися до берега треба повільно, без метушні, не розмахуючи руками. У горах уникайте виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути металеві предмети, тому не варто знаходитися поряд із ними, або носити їх із собою.
Якщо ви знаходитеся у приміщенні, коли у небі блискавки – бажано вимкнути електричні прилади з розеток. Якщо вкрай треба скористатися телефоном – робіть це швидко, одразу ж після чергового грозового розряду. Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, ховайтеся поодинці, бо розряд пepeбiгaє через контакт людських тіл. У сховищі ноги тримайте вкупі, щоб звузити площу можливого ураження розрядом. Якщо ви знаходитесь на відкритому місці і раптом відчуваєте, що волосся піднімається, по шкірі легке поколювання, чуєте звук вібрації від предметів, це означає, блискавка зараз вдарить. Такі відчуття виникають за 3-4 секунди до удару блискавки. Негайно нагніться вперед, поклавши руки на коліна, тільки не на землю. Ноги тримайте разом, п’яти притиснуті одна до одної, бо інакше розряд пройде через тіло. І ні в якому разі від блискавки не тікайте, адже небезпека зростає.