Психологи 141-ї окремої піхотної бригади щодня працюють над збереженням психологічного здоров’я наших захисників. Їхнє завдання – допомогти військовослужбовцям подолати стресові стани, які неминуче виникають на війні, та зберегти внутрішню рівновагу. Це важлива складова нашої перемоги, адже міцний дух наших захисників – гарантія миру на наших землях.
Перегляньте також:
- Духовна опора захисників: досвід капелана отця Віктора
- Тернопіль: зброя має бути – великий збір-лотерея 141 піхотної бригади
Одна з таких фахівчинь працює над тим, щоб навчити військових ефективно долати складні ситуації та надавати підтримку своїм побратимам, які опинилися в критичному стані. За її словами, серед її клієнтів було багато ветеранів АТО, а з початком повномасштабного вторгнення значно зросла кількість військовослужбовців, які потребують психологічної допомоги. На жаль, нерідко фахівець зіштовхується з недовірою з боку пацієнтів.
«Допомогти хочу і можу, але як тільки вони чують, що психолог – все. Контакт припиняється, навіть якщо до того він був. Просто в більшості випадків, наші люди в цьому необізнані. Це від елементарного незнання, і різниці між психологом і психіатром для них не існує», – поділилась вона.
Психолог – це спеціаліст, який супроводжує людей у процесі подолання життєвих криз та пошуку внутрішньої гармонії. На відміну від психіатра, психолог не призначає медикаментів, а працює з клієнтами на рівні свідомості та підсвідомості, допомагаючи їм знайти внутрішні ресурси для самостійного подолання труднощів.
Жінка пояснює, що в українському суспільстві досі існує значний опір щодо відкритого обговорення та звернення за допомогою у питаннях психічного здоров’я. Страх соціальної стигми та осуду часто стримує людей від того, щоб шукати підтримку у фахівців. Однак, психологічне благополуччя є невід’ємною частиною загального здоров’я нації, особливо у такі тяжкі часи.
Чортківщина втратила на війні Героя – Любомира Безкоровайного