Hubs та «Українська правда» створили інтерактивну карту голосування на майже 30 000 дільницях по всій країні. Завдяки спільному проекту ви зможете побачити, як розподілились по країні прихильники проєвропейських партій та прибічники проросійських політичних сил.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Як ділиться Україна
Центральна виборча комісія порахувала майже 100% голосів. Результати деяких політичних сил, зокрема «Народного фронту», «Самопомочі» та «Опозиційного блоку» стали справжньою несподіванкою цих виборів. Але усіх найбільше цікавило, де проходить межа, за котрою цінності європейського вибору нівелюються одвічною і трохи сліпою любов’ю до Росії.
Щоб відповісти на це питання ми створили карту, на якій показаний результат голосування на майже 30 000 з 32 600 виборчих дільниць. Ви можете обрати різні опції,користуючись нею. Наприклад, подивитись, як голосували українці за окремі партії, в яких областях зосереджений їхній електорат.
Ви не зможете не помітити, що карта фактично поділена на дві частини. До першої відносяться проукраїнські та проєвропейські партії: Блок Петра Порошенка, Батьківщина, Радикальна партія Ляшка, Свобода, Правий сектор та Громадянська позиція Анатолія Гриценка.
До умовно проросійських партій та партій, створених на уламках Партії регіонів, ми віднесли Сильну Україну, Опозиційний блок та Комуністичну партію України. Ця трійця набрала майже 17%. Хто голосував за неї? Відповідь на це питання ви також зможете побачити на карті.
Перший і найголовніший висновок: після декількох соцопитувань, зокрема восени цього року, вважалось, що Схід та Південь вже не мають спільного бачення процесів в Україні. Особливо, якщо порівнювати з виборами до парламенту 2012 року.
Якщо два роки тому Партія регіонів та комуністи мали абсолютну перевагу в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, в частині Закарпаття, а також на півночі країни (Чернігівська, Житомирська та інші області), то цьогоріч картина зовсім інша.
Півдню України ще далеко до рішучої підтримки «майданівських» партій, однак більшість у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, зробили європейський вибір.
Другий висновок з останніх виборів до Ради – Петро Порошенко має бути розчарований результатами. Якщо порівнювати з президентським плебісцитом в травні, то рейтинг Порошенка впав у два рази.
Ув’язнені за Порошенка
Найбільше нашу увагу привернули помаранчеві крапки на Сході, які вибивались із загальної картини – чому на деяких дільницях люди зробили вибір на користь президентської політичної сили, якщо увесь Схід майже одностайно підтримав Опозиційний блок.
Перше, що спало на думку, – помилка через недоліки автоматичного геокодування (присвоєння координат у просторі для виборчих дільниць за їхніми адресами). Тобто, один населений пункт, з найчастіше уживаною назвою, замість однієї області, де він розташований, автоматично «може бути «перекинутий» до іншої.
Але розгадка виявилась на поверхні. Дві червоні плями на карті блакитно-сірого Харкова, це виправні колоні в Темнівці, а також Диканівська виправна колонія. Так, у Темнівці за блок Порошенка віддали найбільше голосів: 843 з 900 за Порошенка.
Навряд чи тут можна вести мову про якісь зловживання на центральному рівні. Радше це усталена традиція: голосувати за будь-яку владу, яку, звісно, старанно оберігають наглядачі та керівництво. В цілому ж, як зазначила виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк, відмінною рисою нинішньої виборчої кампанії стало суттєве зменшення використання адміністративного ресурсу.
ІНТЕРАКТИВНА КАРТА тут: http://vyboryrada2014.pravda.com.ua/election/