На вулицях Тернополі нерідко можна зустріти людей зі скриньками для пожертв. Здебільшого вони збирають кошти на лікування важкохворих, або потреби бійців АТО. Звісно волонтерство – справа благородна, от тільки часто маскуються під неї шахраї.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Про те, як вичислити псевдо-волонтера та з’ясувати куди йдуть зібрані ним гроші розповідає директор з розвитку благодійного фонду «Фонд добрих людей» Ігор Костюк.
«Завжди на щось хороше і якісне з’являється підробка, яку також намагаються видати за оригінал. Так само і з волонтерськими рухами. Від того, що хтось намагається нагрітись на чужій біді – нікуди не дінешся. Хоча в Україні, порівняно з ситуацією в світі – ситуація дещо краща», – зазначає Ігор Костюк.
Відтак аби вберегтися від шахраїв у волонтера, що підійде до вас з проханням допомогти, перш за все потрібно детально розпитати на що він збирає гроші. А далі просити контакти сім’ї, що потребує допомоги.
«Якщо волонтер детально розповідає про проблему і без всякого дає вам номер, наприклад, до бійця Василя і ще якісь контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю. А якщо волонтер починає вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай».
Як розповідає Ігор Костюк, в інтересах кожного справжнього волонтера надати контактну інформацію особи, яка потребує допомогти. Адже скриньки розраховані лише на малі купюри. Ті хто має змогу допомогти значною сумою, в жодному разі не потрібно кидати гроші у скриньку.
Це один доказ, що волонтер – не шахрай, наявність у нього папки волонтера з відповідними документами.
«У папці волонтера повинні бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти. А саме: реєстрація фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги. Також договір самого волонтера з фондом. Всі документи мають бути затверджені мокрими печатками. Окрім того мають бути дозволи від міської ради на збір коштів. Також у папці волонтера мають бути та квартальні звіти».