Учнів на Тернопільщині навчали як готується непроста, але смачна качана каша.
Для учнів Вишнівецького професійного ліцею провели майстер-клас з приготування унікальної української страви, яка між іншим занесена до нематеріальної культурної спадщини України.
Перегляньте також:
- Житель Кременеччини хотів відкупитися від патрульних і потрапив на камери
- До 8 років ув’язнення за напад з ножем на односельця, загрожує жителю Кременеччини
“Качана каша, це страва, над якою упадають досвідчені господині Диканського та Зіньківського районів Полтавщини; страва, яка вимагає світлих думок, доброго серця та хорошої нервової системи, адже 88 раз загорнути кожну пшонину в кожушок з суміші яєць та борошна зможе далеко не кожна жінка. Каша, качати яку потрібно не менше 3 годин, а варити більше, ніж 2. І обов’язково в мисці, яку більшість господинь давно вже винесли на горище. Ну або в курник.” — поділилися на сторінці ліцею.
Качана Каша є вдосконаленим варіантом іншою стародавньої української страви – затирки. Сьогодні качану кашу можна скуштувати не лише на сімейних святах, а й у багатьох українських ресторанах. Ця традиційна страва, колись невід’ємна частина весіль, хрестин та новосілля, все частіше прикрашає сучасні меню. І недарма: ситна, поживна і неймовірно смачна, качана каша завжди виглядає апетитно і приваблює своєю автентичністю.
Готують кашу так: засипають порціями пшоно у широку миску, поливають збитими яйцями, притрушують борошном і “качають” 2-3 години, поки кожна зернина не буде розміром як соя. Потім крупу підсушують, викладаючи тонким шаром на тканину. Кашу засипають у курячий бульйон та варять ще дві з половиною години, додаючи спеції та трави.
Спробувати приготувати качану кашу на власній кухні може кожен, якщо має достатньо часу та терпіння.
Шумська школа мистецтв отримала музичні інструменти від благодійників