Волонтери з Тернопільщини декілька діб стояли на блокпостах

Опубліковано:
19 Серпня, 2015 о 12:11

Поряд з передачами для бійців АТО, метою борщівчан із «Волонтерського руху проти війни» постало завдання взяти участь у військових теоретично-практичних навчаннях чоти.

 



Відбулися вони на базі 93-ої бригади, яка тримає наші позиції в районі Піски – Водяне – Донецький аеропорт. У навчаннях брали участь, поряд з тернополянами, волонтери з Хмельниччини, Полтавщини, молодіжного крила «Сокіл».

 

Волонтери стояли декілька діб на блокпостах

Борщівські волонтери говорять, що подібні навчання вони в себе вдома проводили ще до початку війни, а тепер трапилась можливість на передовій стати до ворога лицем, що щастить не кожному націоналісту… У цей вишкіл входили: фізична підготовка, лекції на політичні теми, вивчення історії України, історії ОУН-УПА. У рамках проекту на передову з лекціями та демонстрацією своїх документальних фільмів про АТО під назвою «Той, хто пройшов крізь війну» приїздив відомий режисер із Києва Михайло Іллєнко. До тактичної підготовки входили: навчання правильних дій під час різних бойових ситуацій, під час роботи у складі розвідувально-диверсійної групи – поводження зі зброєю, зачистка будівель від умовного ворога. Після цього волонтери разом з бійцями підрозділу брали участь у різних військових завданнях, наприклад, стояли по декілька діб на блокпостах. Отоді, пригадують вони, вороги якраз гатили майже цілодобово з важкої зброї, так що вишкіл вийшов ще той! Також брали участь у стрільбах на полігоні та на позиціях перед аеропортом зі стрілецької зброї – АК, СГД, РКК, пише Номер один

 

– Такі вишколи, – розповідає борщівський волонтер Володимир Яворський, – потрібні людям задля загального розвитку, щоб у разі чого, наприклад тієї ж мобілізації, вони вже мали б підготовку, базові військові знання та вміння. Ми ці вишколи проводимо здавна і будемо проводити надалі незалежно від того, чи є війна, чи її немає. У нас є друзі серед військових, бійців АТО, які перебувають у відпустках чи в запасі, от за їхньої підтримки ми й проводимо навчання на місці, у Борщеві, перед тим робимо різноманітні оголошення, в тому числі в інтернеті. На заняття приходять люди всіх вікових категорій незалежно від статі. Проводимо навчання за містом, на природі, незалежно від пори року. Розбиваємо наметовий табір і проживання проходить у польових умовах. У таких вишколах беруть участь чортківська і заліщицька самооборони. За рік ми спільно провели вже близько десяти подібних заходів.

 

Волонтери розповіли, що не раз за час їх перебування на передовій їм траплялося бути під шквальними обстрілами сепаратистів, на собі вони відчули всі «блага» війни. А в самій чоті «Карпатська Січ», за розповіддю волонтерів, існує залізна дисципліна, в них ніколи не було якихось незгод між командуванням і бійцями, перші всіляко піклуються про других і роблять усе, щоб ті поверталися з бойових завдань живими та неушкодженими. Про таке, як вживання алкоголю в цьому підрозділі, ні в кого й думки не виникає, бувають незначні порушення бійцями, але вони швидко залагоджуються. Наприклад, повертаються бійці з ротації і невчасно виходять на ранкову «руханку» (так вони називають фіззарядку), за що й отримують додаткові «круги». Командир каже, що бійцю ніколи не слід послаблювати своєї волі, бо вона має бути міцнішою за кулю, а швидшою за кулю має бути думка воїна.

 

Про Донецький аеропорт волонтери кажуть, що його будівлі всі вщент зруйновані, а от злітні смуги лише частково пошкоджені. І якщо вони незабаром увійдуть у так звану «буферну зону», то сепаратистам знадобиться лише тиждень-два, щоб їх відремонтувати, і тоді пускай собі російські літаки з їх «білим гумконвоєм». Щось подібне вже було в Дебальцевому, там, казали українські ЗМІ, залізничний вузол повністю знищений, проте сепаратисти вже за добу отримували від московських агресорів залізничною колією військову техніку та боєприпаси. Також у зоні АТО ще майже не налагоджено показу українських телеканалів і місцеве населення зомбується «рашистською» пропагандою цілодобово. Але і серед місцевих жителів є розумні люди, люди-патріоти, які, незважаючи ні на що, допомагають нашим бійцям, а ті, у свою чергу, їм чи харчами, чи роботами по господарству тощо.

 

Результати вишколу на передовій

Які ж підсумки вишколу для себе зробили борщівські волонтери?

 

– Перебування на передовій було корисним з багатьох причин. Найперше – ми провели в останній земний шлях загиблого воїна «Карпатської Січі» з Ніжина, Царство йому Небесне. Особисто я добре вдосконалив свої знання і вміння з військової справи, відчув на собі страшний безперервний обстріл сепаратистів, був з бійцями на ротації в Пісках. Хочу поділитися своїми досягненнями у стрільбі з АК по мішенях: вибивав 29-30 очок із 30-ти патронів, мав третій результат зі стрільби з АК (коли куля має лягати в кулю – «флеш»), для цього потрібні спеціальні навички і мені вдалося це здійснити, – розповів Володимир Яворський.

 

Ще пан Володимир каже, що добре запам’ятав із вишколу слова Василя Кука (генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА з 1950 по 1954 рр., після загибелі Романа Шухевича), які пролунали з уст одного з лекторів: «Перемовини з окупантами на твоїй землі можуть тривати не довше автоматної черги».

 

І  Володимирові Яворському та й більшості бійцям АТО дивно, чому ж ніхто не слухає мудрих і визначних людей, героїв минулого, чому ж ті перемовини з бандитами тривають так довго… І якщо згадати всю історію людства, то в ній за всі тисячоліття ведення воєн жодного разу ні однією державою не була здобута перемога над супротивником лише шляхом економічних і політичних санкцій (хоч вони і повинні входити у весь хід здобуття перемоги). То що, тепер над Україною робиться експеримент? Європа з нашої країни хоче зробити для себе буферну зону між нею та Росією? Якщо нині американсько-європейський альянс є насправді друзями України, то вони повинні поступати, як друзі, за козацьким принципом: «Сам пропадай, а товариша виручай!», а не за москаля чим: «Вперьод орли, а ми за вамі»…

 

А між тим, українські бійці знають іншу мудрість: одну гілку зламати легко, а сотню – не можливо! Та й не сотня нас, а сотні тисяч, мільйони, тому й зламати українців ще ніколи і нікому не вдалося, і москалям не вдасться, скільки б вони не пробували. Воїни світла й добра в цьому переконані!

 

Це цікаво

Чота «Карпатська Січ» – зведена штурмова рота вогневої підтримки 93-ої бригади. Створили підрозділ карпатські хлопці, проте тут є вояки зі всіх частин України, а є і боєць-доброволець із Ванкувера (Канада) з позивним «Канада», який дивним чином ззовні схожий на Романа Шухевича. Про нього навіть друзі говорять, що він є реінкарнованою копією героя-націоналіста. Командир підрозділу – Олег Куцин із Донецька. «Карпатська Січ» входить до комбатанського об’єднання «Легіон свободи». Нещодавно чота укомплектувала ще один штурмовий взвод і прийняла у них присягу на вірність українській нації.

 

На фото: Борщівський волонтер Володимир Яворський і відомий режисер Михайло Іллєнко під час навчального вишколу в чоті “Карпатська Січ”

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Зброї буде більше, зброя буде якісніша. Україні потрібно пропонувати ленд-ліз», – дипломат Роман Безсмертний
20:17, 15 Листопада, 2024

«Зброї буде більше, зброя буде якісніша. Україні потрібно пропонувати ленд-ліз», – дипломат Роман Безсмертний

ТОП новини тернопільщини: