У час, коли в країну прийшло нечуване лихо, і ворог ступив на нашу святу землю, об’єдналися всі українці. Одні взяли в руки зброю, щоб обороняти рідний край, інші – їм допомагають.
Перегляньте також:
- Заручники штучно інтелекту…
- Авторка і виконавиця ZOZULYA з Тернополя випустила трек “Холодно”: новий хіт
Тоді ж почала народжуватися нова історія, а разом із нею – нова культура. Скільки пісень народилося у час війни – і не злічити. Однак, кожна з них – про незламність, силу й невичерпну віру українців. Однією із таких композицій, що лунала у кожному домі, по радіостанціях, яку переспівували малі і дорослі, була «Чом тобі, вороже, не спиться», написана тоді ще зовсім юною студенткою з мальовничого Коропця, Чортківського району, Віталією Грицак. відтоді співачка продовжує розвивати свою творчість, а ще й активно волонтерить і допомагає незламним титанам, що тримають фронт. З талановитою красунею ми вирішили познайомити і наших любих читачів.
«Мені 25 років. Я співачка, музикантка, поетеса. Народилася 2 червня 1999 року в селищі міського типу Коропець Чортківського району в родині музикантів. Вивчилася на скрипальку в Тернопільському мистецькому коледжі імені Соломії Крушельницької. Закінчила Національну музичну академію, а також магістратуру Луганської державної академії культури і мистецтв, філія якої у Києві», – скромно мовила Віта.
У свої молоді роки Віта встигла спробувати й учительського хліба: впродовж двох років викладала музичне мистецтво у приватній школі, та зрештою вирішила повністю присвятити себе творчості.
Із 2022 року дівчина почала займатися підприємницькою діяльністю – відкрила поетичне видавництво Poetry Project. Створює пісні-історії на замовлення, пише вірші. Видала збірку власних поезій «(Не) мало б стати віршем» і збірку сценаріїв «Вертеп у кожну хату», які написала з подругою Тетяною Гудзовською. У грудні торік стала президентською стипендіаткою для молодих письменників і митців. Віталія вже встигла видати 10 авторських пісень на різних музичних платформах (серед яких «Чом тобі, вороже, не спиться», «Любов і закрутки», авторська колядка «Зірка яскрава в небі тривожному», «Веснянка» тощо), які набирають мільйони переглядів у соцмережах.
Минулоріч Віта брала участь у Культурному десанті та їздила з ними на запорізький і донецький напрямки, де виступала для військових.
«Попри творчість, намагаюся займатися волонтерством. Я є амбасадоркою ГО «Землячки» – благодійного фонду для військовослужбовиць на фронті, для якого часто відкриваю збори і беру участь у їхніх подіях. Також є амбасадоркою ГО «Українські мурахи», а саме виступала неодноразово в їхніх кемпах для сімей загиблих військовослужбовців. Щомісяця намагаюся відкривати новий збір для ЗСУ, – розповіла волонтерка. – Збираю кошти різними способами – інколи складаю поетичні тексти для цього, буває, долучаю свого діда, з яким читаю на відео реп збору, інколи – своїми концертами. У серпні мала благодійні концерти у Києві та Львові, де вдалося зібрати 160 тисяч гриень на дрони для ЗСУ».
До слова, у листопаді у Віталії Грицак був благодійний концерт у Парижі, де співачка зібрала також 160 тисяч гривень на дрони. На своїх концертах, окрім виконання творів, вона розігрує ще й різні домашні лоти – мамині закрутки, бабусині булочки, татове домашнє вино, дідову мариновану рибу та дідові деревʼяні підставки ручної роботи.
«Дякую своїй сімʼї за те, що вони завжди допомагають мені з цим. Упродовж повномасштабного вторгнення віддала на ЗСУ майже 2 мільйони гривень. Усі звіти є у моїх соцмережах. Зазвичай кошти, зібрані під час зборів, витрачаю на актуальні потреби військовослужбовців із рідного селища», – додала волонтерка.
Авторська коляда Віталії Грицак «Зірка яскрава в небі тривожному» стала на стільки популярною, що її виконували хлопці на передовій, підтвердженням цього є безліч відео на ютубі».
«Минулого року я оголосила великий збір під назвою «Колядую для ЗСУ». У межах якого до релізу своєї коляди дарувала фонограми та ноти твору за донати на ЗСУ. Також із друзями, традиційно, ходили колядувати по селищу і теж збирали кошти. Зрештою, вдалося зібрати 330 тисяч грн».
Попросили Віталію детальніше розповісти про нашумілу книгу «Вертеп у кожну хату», про яку співачка розповідала як на радіо, так і по телебаченню.
«Ми з подругою Тетяною Гудзовською мали ще з дитинства таке хобі – написання сценаріїв до різних свят. А ще завжди брали участь у вертепах. І цього року ми з нею зрозуміли, що у гуглі зовсім немає цікавих актуальних сценаріїв вертепу, а ті, що є – ще ми колись у школі ставили. Тому й народилася така ідея.»
«Вертеп у кожну хату» – це онлайн-книга. Там зібрано вісім сучасних сценаріїв вертепу, що поєднують традиційні образи з новими, актуальними героями, відображаючи живий звʼязок між минулим і сьогоденням. Завдяки різноманітності персонажів і сюжетів ця збірка стане корисною для шкільних вистав, театральних постановок і колядників, даруючи глядачам та учасникам новий погляд на вертепне дійство. Також у книзі є два актуальні віншування на Коляду та Щедрий вечір. Книгу надходить одразу після оплати на вказану електронну пошту у pdf-форматі. Замовити її можна на сайті POE:TRY project», – зауважила співачка.
Розмова з Віталією Грицак була довгою й надзвичайно цікавою. Говорили про творчість, сучасну культуру, задуми та майбутні проєкти.
«Вітаю, любі українці, із Різдвом Христовим і Новим роком! Мирного неба, Божої опіки і здійснення найзаповітніших мрій», – побажала наостанок дівчина читачам.
Автор: Зоряна Деркач.