Валерій Чоботар має бути під номером один у списку «100 кращих тернополян», – Іван Омелян

Опубліковано:
14 Квітня, 2015 о 13:00

Перед тим як почати інтерв’ю, хочу подякувати “Погляду” за довіру до мене і можливість розказати про себе тернополянам, це дуже приємно. Дякую!
– Вашу кандидатуру було висунуто тернополянами до участі в громадському проекті-праймерізі «100 кращих тернополян». Чи знали Ви про це та чи очікували таку підтримку, адже до фінального голосування допущені лише ті, хто набрав п’ятдесят та більше висунень?
– Мою кандидатуру запропонували друзі. Про це дізнався від них. Нікого не агітував голосувати за мене, тому мене здивувало, що я пройшов далі. Зараз думаю над тим аби все таки взятись за якусь промо компанію. Бо то буде якось безвідповідально, якщо люди висувають, преса довіряє, а ти інертний 😉

– Яка Ваша думка вцілому про громадський проект «100 кращих тернополян»?

– Мої думки розділились. Мене одразу насторожило те, що організатори проекту заявили, що проект не є політичним. Хоча для мене він, навпаки, був абсолютно політичним. Бо майже всі учасники процесу використовують цей проект в політичних цілях. І це дуже відштовхнуло. Але згодом я зрозумів, що він може в зрізі показати дуже хорошу соціологію, та можливість мобілізації в підтримку певних лідерів середовищ конкретних про активних груп. Що, в принципі, слугує дуже правильним цілям. Наведу приклад – Валерій Чоботар, на мою думку саме цей чоловік має бути під номером 1 в списку Топ 100. Він став обличчям українського героїзму в захисті Донецького аеропорта. Все, людина приречена на медійність, хоча може воно йому не треба і, я впевнений, йому доведеться терпіти черги з політиканів під своїми дверми, які пропонуватимуть йому йти в список. Але так само з впізнаваністю він отримав велику довіру та підтримку людей. І проект саме заміряє кількість тих людей.

 

– Ми намагаємось знайомити читачів з номінантами даного рейтингу і тому пропонуємо Вам трішки розповісти про себе. Який Ваш основний рід занять? Які інші сфери інтересів? Хто Ви за професією?

– Я народився в селі Іванчани, Збаразького району. Але так сталось , що школу (№18 біля стадіону) закінчував в Тернополі. Згодом став студентом ХГУ “Народна Українська Академія”, яка знаходиться в Харкові. Здобув там освіту за двома напрямками – “Бізнес управління та “Журналістика і PR”. В 2010 році повернувся в Тернопіль. З 2007 року активно займаюсь громадською роботою та тренерською діяльністю. За 4 роки проживання в Тернополі, провів більше 30 навчальних громадських проектів для молодих людей. В середньому, кількість молоді, яка через ці навчальні проекти “пройшла” – 1000 чоловік. В 2011 році, разом з друзями, заснував молодіжну громадську організацію “Файне місто”. Зараз створюю соціальні та громадські механізми в місті, які б допомагали реформувати його.
 

 

– Яка Ваша думка про ситуацію в країні? Як вважаєте: країні та владі потрібен час на зміни та реформи, чи все ж при ефективному керівництві революція вже мала дати успішні результати?

– Ми платимо дорого за свою безхребентість, не визначеність, не освіченість, глупство, платимо кров’ю. Але думаю то єдиний шлях щоб нарешті визначитись з тим що ми є країна. Ефективні зміни одразу після революція могли б прийти лише з великою кількістю смертей. Бо весь клас, який зараз тормозить зміни в країні довелося б розстріляти, або посадити на дуже довго. Цього не сталось – значить до “хунти” ми ще не готові, але якщо обрана народом влада не показувати змін ( в середньо стратегічний перспективі 3-5 років) то найгірший варіант для корупціонерів та псевдо представників народу я не виключаю. Тому треба готуватись до найгіршого і сподіватись на краще і працювати, працювати, працювати!

 

– Що думаєте про поточний стан справ у Тернополі? Якщо варто щось змінювати, то що саме?

– Охарактерезую досить просто – цей рік для Тернополя визначальний. До влади можуть прийти і вже прийшли (облдержадміністрація) молоді люди, які вже мають політичний досвід і розуміють необхідність якісних змін. Головне тепер ламати психологічні схеми – в 90% відгуками на те що я роблю зараз є таке – це не можливо зробити, а під кого ви це робите, а скільки вам за це платять, ви це робити щоб по новому дурити людей іт.д. Потрібно створювати нові механізми взаємодії між владою та громадою, між різним групами громади, між ЗМІ, громадою та владою. Потрібно використати час для змін, коли люди готові терпіти бідність, аби тільки щось змінювалось на краще.
 

 

– Якби мали можливість звернутися до більшості тернополян, що б їм побажали чи запропонували?

– Мушу говорити про політику, бо нажаль саме вона зараз визначає наше життя. Тернополяни, повинні розуміти, що настав час бути більш відповідальними, більш мудрими – ми не можемо собі дозволити на наступних виборах на місцях обрати не відповідальних політиків, яких ми бачимо тільки на плакаті, екрані, газеті. Тих кого обрали – контролювати і критикувати по ділу, але обов’язково допомагати і бути про активними! Нам треба стати нарешті громадянами, відповідальними городянами, які самі будуть керувати містом, наймаючи для цього людей, яким довіряють.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #100 кращих тернополян, #іван омелян, #народний праймеріз, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: