В Тернополі таки спалюють шпали, що покритих отруйним креозотом. Такий виснокок можна зробити з посту у ФБ депутата міської ради Олега Нитки.
Перегляньте також:
- Рецепт супу Буйабес: готуємо вдома як шеф-кухар
- У Тернопільському перинатальному центрі «Мати і дитина» відзначили день кесаревого розтину
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Тернополі на Бродівській спалюють небезпечні речовини
Нагадаємо, що раніше структурний підрозділ Укрзалізниці спростовував цю інформацію.
Ось що пише депутат:
“Сьогодні до мене звернувся Андрій Борденюк з Нового Світу? що знову є неприємний запах і важко дихати. Чоловік повідомив, що запах цей йде з території ДЕПО. Спільно з Andriy Shkula виїхали на місце. Далі без емоцій просто факти. Робіть висновки.
На місці зафіксували непоодинокий дим з теплушок де гріються працівники. Коли обходили територію побачили бочки в яких розігрівали смолу. Коли підійшли ближче побачили, що гріють смолу спалюючи шпали! (Див. Фото)Так так саме шпали, які пропитані креозотом (кому цікаво прошу в Вікіпедії прочитати про цю речовину). Це яд! Начальник ДЕПО, а зараз Тернопільського колійного ремонтного заводу (далі ТКРЗ), який з’явився несподівано швидко, доказував, що шпали спалювати можна, але чомусь всі працівники швиденько почали ховати шпали. Натомість шукали дрова щоб позапихати в теплушки і бочки для розпалу.(дивіться відео). А величезний резервуар з нарізаними шпалами погрузчиком вивезли в дальній куток підприємства. Ми викликали правоохоронців і написали заяву. При огляді території ТКРЗ знайшли десятки тисяч старих шпал які поскладовані в довжелезні ряди (Див фото). Але саме цікаве – знайшли пилораму де шпали нарізають певної довжини і окремо складають. Таких порізаних шпал було багато, не один кубометр. (Див відео). Начальник підприємства намагався переконувати нас в тому,що це на продаж. Якщо на продаж то давайте подумаємо для чого купують їх? Невже не для розпалу? Тобто шпали нарізають продають для того щоб по всьому їх спалювали???? В голові не вкладається!!!!
До речі, коли були на території підприємства то відчули той самий сморідний запах від якого по ночах (вночі палять, припускаю, інтенсивніше) дуситься час від часу все місто. Звідки він, здогадайтесь самі. Сподіваємся, що правоохоронці і екологічні організації хоч зараз побачать проблему!”
Довідка. Креозот (рос. креозот, англ. creosote, нім. Kreosot) — безбарвна (іноді жовтувата або жовто-зелена), займиста, погано розчинна у воді масляниста рідина із їдким запахом і пекучим смаком, яку виробляють з деревного або кам’яновугільного дьогтю.
Характерний запах залізничних шпал (а також запах в метрополітені) пов’язаний з їх просоченням креозотом. На жаль, іноді такі шпали (зазвичай б/у, але у хорошому стані) використовуються для спорудження не тільки сараїв і гаражів, але і житлових будинків або дач, тим самим створюючи серйозну небезпеку здоров’ю людей, які мешкають в них.