Державна Дума Російської Федерації прийняла у другому читанні законопроект, що вводить покарання за “публічну демонстрацію символіки або атрибутики організацій, які співпрацювали з фашистськими рухами і організаціями“. Відповідне повідомлення опубліковане на офіційному сайті російського парламенту.
Перегляньте також:
- Суд обрав запобіжний захід для голови Коропецької громади Миколи Тимківа
- У Підволочиській громаді зросли витрати на зарплати чиновникам аж на 4,2 млн грн
Законопроект російським парламентаріям представив його безпосередній автор, заступник спікера Держдуми і член фракції “Єдина Росія” Сергій Железняк, зрозуміло, акцентував увагу на подіях в Україні.
– На Південно–Сході України продовжується знищення мирного населення, в якому беруть участь послідовники ідеології Степана Бандери, а неонацисти влаштовують факельні ходи по містах країни, – обурився Сергій Железняк. – А офіційна влада в Києві фактично розписуються у своїй безпринципності, фактично підтримуючи нацистську ідеологію.
Віце спікер Державної думи послався при цьому на нещодавнє рішення президента України Петра Порошенка, який постановив скасувати придуманий в роки радянської окупації свято 23 лютого, а новий, День захисника України, відзначати 14 жовтня – в день Покрова Пресвятої Богородиці, що вважається покровителькою українських воїнів. Також цього дня була офіційно заснована УПА – Українська повстанська армія, яка боролася як проти радянських окупантів, так і німецько–фашистських. До слова, про те, що Нюрнберзький міжнародний трибунал у свій час повністю виправдав і УПА, і лідера українських патріотів Степана Бандеру, Сергій Железняк скромно промовчав.
Промовчав про те, що за логікою речей першими під дію нового закону, що передбачає за “публічну демонстрацію символіки і атрибутики організацій, які співпрацювали з фашистами” покарання у вигляді великого штрафу або арешту на строк до 15 діб, повинні потрапити … всі ті, хто використовує теперішній офіційний триколірний прапор і державний герб Російської Федерації.
Справа в тому, що під час II Світової війни (в Росії її називають “великої вітчизняної”) біло–синьо–червоний триколор, який є зараз державним прапором Російської Федерації був офіційним символом РОА – “Російської визвольної армії” під командуванням генерала Андрія Власова – перебіжчика на сторону гітлерівських військ з армії радянської. У всіх штабах РОА теперішній російський прапор висів поруч з портретом Гітлера і нацистським прапором зі свастикою, а саму “Російську визвольну армію” у Німеччині називали “Східним легіоном SS“. У військових діях проти армії і мирного населення СРСР солдати–власовці відрізнялися таким звірством, що гітлерівці з радістю доручали їм всю найбільш брудну роботу, зокрема – каральні операції проти цивільних осіб.
Використання біло–синьо–червоного прапора воювала на стороні фашистів РОА дуже легко довести: це підтверджує безліч історичних документів, а в деяких музеях збереглися і самі триколірні полотнища. Одне з них, до речі, відображене на відомій радянській картині, де солдати червоної армії кидають до підніжжя мавзолею Леніна трофейні гітлерівські прапори. Згаданий відповідний факт і в “Вікіпедії”.
Таким чином, державний прапор Російської Федерації під дію нового закону, прийнятого Держдумою, по всій логіці речей повинен потрапити просто автоматично.