Уже живемо по-новому

Опубліковано:
19 Квітня, 2015 о 11:22

Із першого квітня ми всі стали жити по-новому — набрали чинності нові тарифи на електроенергію, газ, тепло й гарячу воду, а відповідно — на житлово-комунальні послуги. Поки ще цього сповна не відчули, бо не побачили нових платіжок. Нагадаю, уряд повідомив, що підвищення тарифів на електроенергію розраховане на 2 роки й відбуватиметься у 5 етапів.

 



Перший триватиме із 1 квітня по 1 вересня 2015 року. Для населення, яке споживатиме в цей час менше 100 кВт/год. на місяць, тариф буде підвищений на 5,8 коп. — до 36,6 коп. кВт/год., від 100 до 600 кВт/год. — до 63 коп., понад 600 кВт/год. на місяць — до 140,7 коп. за кВт/год. Тарифи на теплову енергію для потреб населення також зросли на 71,8% — до 537,2 грн за Гкал, збільшилися тарифи на гарячу воду в середньому по Україні на 55%. Але найбільш відчутно подорожчав природний газ. Мінімальний тариф для населення збільшено до 3,6 грн за 1 куб. м. Донедавна діяла ціна 1,1 грн за 1 куб. м. Тож тариф зріс більш ніж утричі. За обсяг споживання понад 200 куб. м природного газу на місяць платитимемо на рівні 7,188 грн за 1 куб. м. Це — в зимовий період із 1 жовтня по 30 квітня. А в літній — від 1 травня до 30 вересня — діятиме тариф у 7,188 грн за кубометр газу незалежно від обсягів споживання. Такий самий тариф діятиме і влітку, і взимку для тих, хто не має лічильників газу. Планували також підвищити вартість холодної води. У Мінрегіоні підрахували, що її вартість може зрости на 25%. Поки це рішення відклали на невизначений час.

 

Цими днями народу повідомили про ще одну новацію. Із 1 травня в Україні подорожчає автоцивілка для власників авт. Вартість полісів зросте максимум на 25 відсотків. Страхові компанії вже давно просили про це підвищення, кажуть, девальвація — здешевлення — гривні позначилась і на ремонтних цінах. Після здорожчання поліса столичні власники автомобіля з об’ємом двигуна до 1,6 літра порахували, що їм доведеться викласти за поліс близко 900 грн. Водночас ліміти відповідальності не зміняться. Тобто, як і раніше, за розбиту автівку отримаєте 50 тис. грн, а не дай Боже людина втратить життя чи здоров’я, то за це — 100 тис. грн. Автоцивілка — обов’язковий вид страхування і за відсутність поліса ДАІ може оштрафувати автовласників. Отже, страхуватись доведеться всім автовласникам. А в результаті може подорожчати проїзд у міському транспорті, вартість товарів також найімовірніше «закладуть» у витрати на автоцивілку.

 

Пом’якшити громадянам стрес від тих сум, які невдовзі знайдемо в платіжках, влада вирішила через субсидії. Загальна сума виділених на це грошей — 24 млрд грн. Як сказав прем’єр-міністр А. Яценюк, якщо нині в Україні отримують субсидії в середньому 1,2 млн сімей, то після підвищення тарифів очікується, що ця кількість зросте до 3 млн. «Ми розрахували таким чином, що в нас вистачає грошей на субсидії навіть на 15 мільйонів громадян. Якщо побачимо, що не буде вистачати, обов’язково знайдемо ресурс у державному бюджеті, — сказав прем’єр в останньому інтерв’ю. — Ми прибрали всяку бюрократичну «дурь», щоб людина в конверті отримала заяву, підписала, відправила до Міністерства соціальної політики. Управління соціальної політики самостійно призначатиме субсидію на 12 місяців». Яценюк додав, що уряд вірить у чесність громадян, але інформація заявника все одно буде перевірятися, зокрема й через податкові бази. Субсидію нарахують одразу після отримання заяви, а перевірка здійснюватиметься пізніше. Якщо вона виявить неправдиві дані, людині загрожує великий штраф. Як насправді діятиме ця система, чи не потрібно буде доносити низку довідок, ми обов’язково розповімо.

 

Щоб народ «ворушився» й економив, урядовці також запланували простимулювати тих, хто придбає нові енергозберігаючі котли для опалення своїх осель. Держава планує компенсувати їм 20% вартості цих котлів. Виплати проводитимуть через державний банк. Але таку розкіш можуть собі дозволити далеко не всі ті, хто нині опалює помешкання газом. Адже енергозберігаючий котел вартує недешево — є такі, які можна купити за 10 тис. грн, а є й за 50 тис. грн. До того ж невідомо, кому і як компенсуватимуть витрати. Кабмін обіцяє розглянути можливість виплати компенсацій на придбання енергозберігаючих приладів, матеріалів та виконання робіт — від 30 до 40 відсотків. До того ж берегти тепло вчитимуть нас і з-за кордону. Нещодавно Німеччина повідомила, що виділяє 300 млн євро із 500 млн на утеплення будинків по всій державі та модернізацію підприємств теплокомуненерго. Кошти на модернізацію українських тепломереж також планує надати уряд Польщі. Тож плани щодо утеплення будинків і модернізації застарілого обладнання і комунікацій непогані, залишається сподіватися, що їх втілення буде не гіршим — кошти підуть саме туди, а не «загубляться» в кабінетах.

 

Валентина ДЕВЛИШ.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #1 квітня, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тарифи, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
Інтерв'ю з випускницею ТНПУ Христиною Луцик
19:13, 7 Жовтня, 2024

Христина Луцик: кожен день — це боротьба за життя. Інтерв’ю з випускницею ТНПУ

ТОП новини тернопільщини: