Майже усю творчу команду, яка рік працювала над створенням унікального макету-мапи довоєнного Тернополя, можна було побачити під час урочистого відкриття та освячення бронзової пам’ятки.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Час для відкриття композиції був вибраний дуже вдало, адже 1 травня у 9:00 тільки закінчилась ранішнє святковє Великоднє богослужіння у Катедральному соборі. “Тарнопіль-Тернопіль-
Усі з нетерпінням чекали урочистого моменту, коли з Тарнополя в бронзі знімуть біле покривало.
Доручили цю зворушливу дію сім’ї пані Ірині Максимів, а це чотири поколінь Тернополян!
Після чина освячення, який сотворив митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Владика Василій Семенюк, у пані Ірини та в усіх літніх тернополян блестіли сльози.Адже вони колись ходили вулицями ще не зруйнованого Тернополя.
Авторський колектив зібрав саме тих людей, які роками плекали ідею про створення такого твору у бронзі.
Керівник проекту: скульптор, художник Дмитро Мулярчук відомий своїми роботами у рідному місті та в Українісаме у його художній майстерні на вулиці М. Паращукабув створений гіпсовий макет майбутнього бронзового міста у масштабі 1:800.
Усі моделі найвизначніших історичних обєктів споруд були розроблені інженером-макетчиком Володимиром Крісою,який вже не перший рік займається відновленням сакральних будівель Тернополя у макетах.
Найвизначніші сакральні споруди – церкви, костели, собори ним були створені у масштабі 1:700,
таким чином на них звертається увага у першу чергу.
Над макетом також працювали: талановитий різб’яр Володимир Дусан, учасник реставрації-відновлення Михайлівського та Успенсько собору у м. Києві, архитектор Борис Солонін – знавець архітектури старого Тернополя.
Головний консультант та генератор творчої групи краєзнавець Тарас Циклиняк – закоханий в рідне місто, його сайт “Мій давній Тарнополь”, результат його щоденної праці, вже давно став авторитетним джерелом інформації про Тернопіль.
Антон Марчевський, журналіст та відеограф, допоміг побачити Тернопіль у минулому з висоти пташиного польоту.
Унікальна склейка аерозйомки Тернополя 1918 року стала у пригоді під час роботи над проектом.
Завдяки активній громадянській позиції меценатів проекту Вадима та Валерія Перців відомих підприємців міста, Олега Германа науковця, заслуженого діяча мистецтв України, кандидата історичних наук, професора кафедри українознавства і філософії ТНТУ ім. І. Пулюя, проект вдалось реалізувати від першої прес-конференції, присвяченій ідеї втілення проекту, до встановленя у центрі міста усього за один рік.
Своє творіння творча група подарувала місту на свято Великодня. Відтепер його можна буде бачити біля Архикатедрального собору. Освячений він, за словами голови Тернополя Сергія Надала, вже став туристичною родзинкою Тернополя, до якого ніби магнітом притягує людей усіх рангів, незалежно від віку.
А от гіпсова модель, з якої знімались форми для лиття бронзи, вже шукає свого власника.
Гроші від продажу творча група планує вкласти у свої майбутні проекти. Адже унікальним єдиним в Україні макетом міста вже цікавляться не тільки у Тернополі.