У Верховній Раді тернопільські студенти говорили про проблеми переселенців

Опубліковано:
22 Лютого, 2016 о 22:26

17 лютого 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулись парламентські слухання на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб і громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».

 



Сьогодні ця тема доволі актуальна, адже кількість таких осіб значна і часто у них виникають труднощі через недостатню підтримку держави, державних органів або взагалі її відсутність. Насправді, це не повинно бути проблемою або тягарем для держави, адже ці люди – громадяни України, яка, в свою чергу, є гарантом дотримання їхніх прав. Ми не маємо морального права залишати їх один на один з проблемами, тому, щоб покращити співпрацю з вимушеними переселенцями та громадянами, які проживають на тимчасово окупованих територіях, був проведений вищезгаданий захід, участь у якому взяли громадські активісти та представники влади.

 

 

Серед учасників були представники уряду, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, голова Мар’їнської військово-цивільної адміністрації Володимир Мороз, керівник військово-цивільної адміністрації селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району Луганської області Сергій Шакун, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, координатор з гуманітарних питань, координатор системи ООН в Україні, постійний представник програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер, голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, менеджер проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» Антоніна Вихрест, уповноважений президента України з прав людей із інвалідністю Валерій Сушкевич, експерт з адвокації Всеукраїнської благодійної фундації «Право на захист» Олена Віноградова, координатор благодійного фонду «Восток СОС» Олександра Дворецька, експерт із питань внутрішньо переміщених осіб Інституту суспільно-економічних досліджень Тетяна Дурнєва, координатор громадської ініціативи «Крим СОС» Таміла Ташева, аналітик громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський, голова Комітету Верховної Ради України  з питань європейської інтеграції, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, народні депутати, представники міжнародних та українських неурядових організацій, правозахисники, експерти та вимушені переселенці.

 

– ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» на парламентських слуханнях представляли студенти юридичного факультету ТНЕУ Ірина Марціясь та Ірина Мурована, які впродовж 2015 року брали активну участь у просвітницьких заходах, які проводила наша організація, – розповіла Олександра Гриньків. Рішення про те, що вони були присутні на цій події, члени ГО прийняли одноголосно. Ми вважаємо, що молодь має брати участь у побудові майбутнього, а тому рекомендували їх. Звісно, що у ВРУ хотіли б побувати всі (хто з цікавості, хто з престижу, хто з власного піару), але квота організаторів парламентських слухань була – дві особи від організації і ми обрали кращих.

 

З певних обставин, мені довелося дивитися і оцінювати дану подію з Інтернет-трансляції. Так на парламентських слуханнях мова йшла про проблеми, з якими зіштовхуються переселенці – труднощі з житлом, працевлаштуванням, медичним обслуговуванням, оформленням документів. Слухання вела заступник Голови Верховної Ради України – Оксана Сироїд, яка зазначила, що нашим обов’язком є захистити права та свободи цих людей, тому ми повинні спільно розробити послідовну державну політику в цій сфері. Під час слухання ми мали можливість вислухати як представників влади та міжнародних організацій, так і громадських активістів.

 

 

Слід зазначити, що для участі зареєструвалося близько 500 осіб, прийшли представники понад 300 громадських організацій, а ось міністри, як звертали уваги учасники парламентських слухань, в т.ч. і присутні народні депутати ВРУ, захід проігнорували. Чи пов’язано це з особливим навантаженням державних справ, небажанням підтримувати діалог з громадськістю, – ми можемо лише гадати.

 

– Проведення парламентських слухань за участі не лише парламентарів та інших представників владних структур, а й громадських активістів, ще раз нагадує нам про те, що діяльність цих органів спрямована саме на людей і для людей, – зазначила Ірина Маріціясь. – Проте, незважаючи на велику кількість охорони та численні перевірки запрошених, представники українського уряду не виявили бажання бути присутніми та взяти участь в обговоренні важливих питання зі своїм народом. На мою думку, це свідчить не лише про відсутність єдиної злагодженої політики уряду, а й про неповагу. Хоча, можливо, це страх, але тут виникає питання, чому обранці народу бояться тих, чиї права та інтереси представляють і захищають? Насправді, атмосфера була досить робочою. Ми мали можливість поспілкуватись безпосередньо з переселенцями, обмінятись досвідом в даній сфері з іншими активістами, а також обговорити важливі аспекти проблеми з парламентарями. Слід звернути увагу на те, що серед запрошених також були представники українських церков. Зокрема, я мала можливість поспілкуватись з Блаженнішим Святославом – главою Української греко-католицької церкви, і ще раз переконалась, що саме церква є однією з основ нашого суспільства, а також рушієм і захистом. Під час виступу кожного з представників тих чи інших структур прозвучало досить багато пропозицій щодо вирішення проблем, які постають перед переселенцями та громадянами, що проживають на тимчасово окупованих територіях та в зоні проведення АТО. Я думаю, що все-таки виконана робота не буде марною.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Штурмовик
16:14, 24 Листопада, 2024

Із «Богданою» — безпечніше: в артилеристів українська зброя

ТОП новини тернопільщини: