Без Бога – ні до порога! У Тернополі провели установчу конференцію капеланської служби Тернопільського територіального підрозділу Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”. Священики різних конфесій бути капеланами погодились добровільно, проте, запевняють, не менше роботи у священослужителів на кожній парафії.
Перегляньте також:
- Тисяча гривень від держави: аферисти створюють фейкові акаунти
- У Теребовлі тимчасово закриють переправу біля реконструйованого моста
Служіння героям, які взяли на себе відповідальність і місію врятувати Україну, називають капелани своє завдання. До капеланської служби Тернопільського територіального підрозділу Добровольчого українського корпусу “Правий сектор” і вони записались добровільно.
– Говорилося як: браття, маємо героїв, маємо героїв, які віддають своє життя. Хто, як не ми маємо як не підтримати, хто їх має підтримати, як не церква? І тому власне оці капелани тут присутні це є добровольці священики, які зголосилися допомагати саме добровольчому українському корпусу, – розповідає капеланТТП ДУК “Правий сектор” о. Віталій Дзюба (Богодар).
До капеланства запрошують священиків усіх християнських конфесій. На фронті, переконують, довіру викликає насамперед щирість того, хто прагне допомогти.
– Людина, яка була перед лицем смерті, вона завжди нещирість відчуває і вони з такою людиною просто не хочуть мати справу. І не важливо, яку ти конфесію представляєш. Головне, що ти там і ти хочеш бути з хлопцями, хочеш їм допомогти і вони це зразу відчують і ідуть назустріч, – говорить капелан отець Андрій Лобунь.
Алкоголізм, зрада рідних, депресія – це проблеми тих, хто сьогодні тримає зброю. Та найголовніша, вважає капелан Василь Баглей – відсутність духу. Найновіші зразки американської зброї не допоможуть тим, хто не розуміє, що він робить на фронті.
– Я думаю, що головною проблемою, з якою стикається українська армія, може не так як Правий сектор, це загальна мотиваця – заради чого я туди йду. Дивіться, зриваються хвилі мобілізації, не дотягуються за ці планки – люди не хочуть йти воювати. Вони не мають мотиву. Ці люди, яких роками не виховували, а навпаки вбивалось все, що є українське, і героїчне і т. д. і ці молоді люди, яких невідомо якими способами заставили іти в цю армію, вони не знають заради чого вони там, – каже капелан отець Василь Баглей.
Підняти дух українців, створити мотивацію і координувати її – таке завдання ставлять перед собою тернопільські капелани.