Проект Міжнародної фінансової корпорації (ІFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» започатковано у 2010 році з фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Головним його завданням є створення ефективних законодавчих та інституційних умов для комерційного фінансування проектів з підвищення енергоефективності житлового фонду нашої країни. У Тернополі фахівці провели медіадень, на який з’їхалися представники не лише з нашої області, а й із сусідніх. Одним із важливих було питання енергоощадності у багатоквартирних будинках.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Тернопіль вже бере участь у кількох проектах із енергозбереження. Питання на часі, оскільки тарифи на комунальні послуги постійно зростають. Ефективнішим, ніж утеплення окремих квартир є термомодернізація всього будинку. І міська рада Тернополя готова фінансувати 70 відсотків витрат на це. Вже є перші результати цього проекту. У п’яти багатоквартирних будинках обласного центру встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП), що дозволяє ефективно та економно використовувати теплову енергію, а, відповідно – економити і в сплаті за ці послуги.
Як зазначила радник з правових питань Проекту ІFC Зоя Гопцій, мешканцям багатоквартирних будинків не варто чекати, що проблему утеплення їхньої домівки за них вирішить хтось інший. Найкраща форма для управління будинком – створення ОСББ, яке і займатиметься модернізацією будинку.