У ТДМУ відбулося відкриття ХІ Міжнародних студентських літніх шкіл

Опубліковано:
18 Липня, 2016 о 20:53

Одинадцятий раз гостинна родина Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського прийняла в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» численну іноземну делегацію студентів Грузії, Польщі, Канади,Німеччини, а також гостей з українських медичних вишів і майбутніх лікарів ТДМУ. І вже важко уявити наш університет без цього проекту, завдяки якому молоді люди не тільки вдосконалюють свої знання з професійної англійської мови, а й знаходять нових друзів, цікаво і змістовно проводять канікули, долучаються до організації заходів, демонструють свої таланти. Найважчим у цьому завжди є прощання. Проте досвід показує, що упродовж тривалого часу всі учасники підтримують між собою контакт, зберігають світлі спогади і дружні стосунки. Таким чином Міжнародні студентські літні школи виконують функцію об’єднання України і єднання нашої молоді з представниками інших держав. Особливо актуальним сьогодні це є в світлі останніх подій у світі. Тож, літні школи своєю діяльністю привносять у цей світ більше добра, позитиву, шанобливого ставлення до представників різних країн і націй, що сприяє зміцненню миру і добросусідських відносин.

 DSC_1433    DSC_1434

DSC_1448    DSC_1493

DSC_1439    DSC_1440

DSC_1449    DSC_1649

 

Цього року до ТДМУ завітали студенти Тбіліського державного медичного університету (Грузія), Університету імені Грента МакЮена (Едмонтон, Канада), Університету Аккону (Берлін, Німеччина), Поморської академії в Слупську, Вищої школи імені Папи Івана Павла ІІ у Білій Підлясці та Люблінського медичного університету (Польща), а також Харківського національного медичного університету (Україна). Гостинно зустріли в «Червоній калині» викладачів Університету Мюррея (Кентуккі, США).

 

DSC_1574

Під час урочистого відкриття заходу, яке відбулося 17 липня цього року, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда побажав всім учасникам якомога продуктивніше провести час, набратися позитивних вражень, отримати нові навички та знання.

 

 

 

«Доброю традицією стало те, щоб кожного року у липневу пору багато студентів з вищих навчальних медичних закладів України та з-за кордону приїжджали до «Червоної калини» для участі у літніх школах. Вірю в те, що всі ви назавжди збережете в своєму серці найкращі спогади про наш університет, Тернопіль і Україну. Цей захід відрізняється цікавим і креативним підходом до організації, душевним ставленням до кожного з вас. Впевнений, що і цього року оргкомітет підготував чимало корисних тренінгів, незабутніх подорожей і зустрічей. Ви маєте добру можливість для налагодження комунікації і пошуку нових друзів. Переконаний, що літні школи – це ще й чудова нагода впровадження неофіційної дипломатії, яка допомагає популяризації нашого регіону і країни на міжнародному рівні. Сьогодні всі можливості у світі відкриті для вас, тож бажаю вам ніколи не зупинятися на досягнутому і використовувати кожну мить для особистого і професійного зростання», – зазначив Михайло Михайлович.

 

DSC_1484    DSC_1486

DSC_1498

DSC_1596    DSC_1599

DSC_1674    DSC_1683

 

Урочисте відкриття ХІ Міжнародних студентських літніх шкіл вдруге відбулося з цікавим сюрпризом. Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського підготували танцювальний флеш-моб під попурі сучасних українських пісень. Цей творчий подарунок вкотре викликав шквал позитивних емоцій, особливо в іноземних делегацій. Майбутні медики ТДМУ за допомогою рухів дуже чітко передали зміст українських пісень, які були використані в попурі.

 

DSC_1733    DSC_1735

DSC_1736    DSC_1739

DSC_1748    DSC_1752

 

У актовій залі конгрес-центру «Червоної калини» гості змогли насолодитися мистецьким шоу від організаторів і студентів нашого університету. Парад традиційного українського одягу не залишив нікого байдужим.

 

DSC_1480

Представники Університету Мюррея (Кентукі, США) – професор Міранда Сью Террі та професор Прісцила Двеллі.

 

Такі заходи – одна з найкращих і дієвих промоцій нашої країни на міжнародному рівні. Це підтвердили гості з Університету Мюррея (Кентукі, США) – професор зі спортивної медицини, координатор програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктор Прісцила Двеллі та професор здоров’я громади та суспільства, директор програми здоров’я громади та суспільства, доктор Міранда Сью Террі. Вони наголосили на тому, що реалізація подібних програм дає Україні можливість зміцнювати свої позиції на міжнародній арені і створювати позитивний імідж. Це саме те, що сьогодні дуже потрібно робити в умовах війни і російської пропаганди. В обох викладачів Університету Мюррей тільки позитивні враження від Тернополя і України загалом. Вони обоє вперше перебувають на нашій землі, де їх вразила гостинність українців, краса природи і багатство традицій.

 

 

Під час урочистостей студенти ТДМУ також презентували потенціал України в різних галузях, розповідали про її найбільші і найколоритніші міста, традиції, про боротьбу за незалежність і видатних наукових діячів. Виконання українських пісень і танців майбутніми медиками підсилювало враження від почутого.

DSC_1802    DSC_1819

DSC_1805     DSC_1821  

DSC_1843    DSC_1827

DSC_1799    DSC_1809 

 

До сліз всіх присутніх розчулив дует випускниці Тернопільського державного медичного університету Мар’яни Палихати і студента Тбіліського державного медичного університету Георгія Чоладзе. Молоді люди виконали відому пісню Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори». Нагадаємо, що Георгій Чоладзе минулого року уже брав участь у літніх школах, а цього року оргкомітет запросив його як спеціального гостя. Пісню «Я піду в далекі гори» молоді люди репетирували за допомогою програми інтерактивного спілкування Skype. Упродовж цих літніх шкіл Георгій пообіцяв ще не раз порадувати учасників своїм співом.

 

DSC_1833    DSC_1837

 

З особливою любов’ю студенти презентували рідний Тернопіль та свій університет. У формі імпровізованого діалогу абітурієнта і студентів ТДМУ майбутні медики детально розповіли про свою Альма-матер і її переваги серед інших вищих медичних навчальних закладів.

 

DSC_1841    DSC_1844

DSC_1868    DSC_1869

DSC_1885

 

 

Під мелодійний супровід саксофону та гітари всім присутнім розповіли про попередні десять років проведення літніх шкіл.

 

DSC_1898    DSC_1907

DSC_1916    DSC_2071

 

Оргкомітет ХІ Міжнародних студентських літніх шкіл, до якого увійшли Наталія Лісничук, Олександра Олещук, Юрій Сорока,Ірина Сорока, Ірина Демків, Світлана Вишитицька, Ростислав Горин, доклав максимум зусиль для того, аби ці літні школи пройшли на високому рівні, а кожен учасник почувався, наче вдома.

 

Попереду у молоді тренінгові програми, сплав по Дністру, презентації, танц-класи та багато інших заходів.

 

З родиною викладача ТДМУ Орисі Смачило

З родиною викладача ТДМУ Орисі Смачило

 

DSC_1710

З делегацією Університету імені Грента МакЮена (Едмонтон, Канада)

 

З делегацією Тбіліського державного медичного університету (Грузія)

З делегацією Тбіліського державного медичного університету (Грузія)

 

З польською делегацією

З польською делегацією

 

Усім літні школи запам’яталися і тим, що кожен зміг доторкнутися до українських традицій і культури, відвідавши етнографічну виставку вишиванок, старожитностей, предметів побуту. Організувала унікальну експозицію родина викладача медуніверситетуОрисі Смачило. Цього урочистого дня пані Орися ще й провела для всіх бажаючих майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки-травниці. Це було цікаво для всіх майбутніх медиків, адже вони почули від викладача про цілющі властивості рослин і як їх використовували наші предки.

 

Делегація Харківського національного медичного університету (Україна)

Делегація Харківського національного медичного університету (Україна)

 

Під час огляду експозиції представниці Харківського медичного університету зазначили, що з поверненням додому вони обов’язково детальніше поцікавляться вишивкою Слобожанщини, відвідають етнографічний музей, вивчать культурні традиції свого краю і будуть їх на такому ж високому рівні популяризувати.

 

Учасники літніх шкіл цього року пройдуть низку тренінгів від провідних спеціалістів факультету громадського здоров’я Університету Мюррея (США) – професора зі спортивної медицини, координатора програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктора Прісцили Двеллі та професора здоров’я громади та суспільства, директора програми здоров’я громади та суспільства, доктора Міранди Сью Террі.

 

Професор зі спортивної медицини, координатор програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктор Прісцила Двеллі (Університету Мюррея (США))

Професор зі спортивної медицини, координатор програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктор Прісцила Двеллі (Університет Мюррея (США))

 

«Будемо говорити про взаємодію фахівців різних напрямків медицини. Наприклад, як можуть спеціалісти з харчування, спортивної медицини та інших напрямків спільно працювати для покращення стану хворого, збереження здоров’я населення. Також будемо розкривати тему попередження ризиків під час падіння і уникнення травм. Коли Михайло Корда і Дарія Козак були в нашому університеті, нам сподобалися їхня відкритість і щирість, тому ми вирішили також побувати в ТДМУ», – розповіла Прісцила Двеллі.

 

Професор здоров’я громади та суспільства, директор програми здоров’я громади та суспільства, доктор Міранда Сью Террі (Університет Мюррея (США))

Професор здоров’я громади та суспільства, директор програми здоров’я громади та суспільства, доктор Міранда Сью Террі (Університет Мюррея (США))

 

Міранда Сью Террі додала, що вона в захопленні від українських традицій. За її словами, США ще дуже молода країна, тому для американців дуже важливо побачити, яким чином зберігають і популяризують давні звичаї у тих країнах, де є тисячолітня історія.

IMG_8283

Студент Люблінського медичного університету Міхал Паліцькі також вперше в Україні, але за декілька днів встиг душею прирости до учасників літніх шкіл. Його надзвичайно вразила організація заходу, за що він висловив вдячність керівництву ТДМУ і організаторам проекту. Він також зазначив, що з задоволенням ще раз би приїхав до Тернополя.

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_8297

Делегація з Канади на тернопільській землі отримала можливість побути в справжньому літі, адже зараз на батьківщині дівчат досить прохолодно. Студентка Брайдин Леп наголосила на тому, що тепер її сторінка у фейсбуку поповниться багатьма новими друзями і вона з задоволенням спілкуватиметься з ними після повернення додому.

«Дуже чудовий час ми тут проводимо. Ми далеко від дому, але не відчуваємо цієї відстані і почуваємося комфортно. Звичайно, що ми читали про ситуацію в країні, але в нас не було страху чи упереджень, тому з задоволенням приїхали і не пошкодували ані на мить. Довгий переліт вартував того, аби побувати в Тернополі. Щиро всім дякую», – додала її колега Каліка ЛяРів’єр.

DSC_2284

Саломе Чихелідзе здобуває фах стоматолога у Тбіліському державному медичному університеті. В Україні вона вперше, але вже закохана у неї. «В моєму університеті розповідали про цей проект. У нас багато студентів хочуть приїхати до Тернополя, тому є конкурс. Щаслива, що вдалося потрапити до складу тбіліської делегації і сьогодні бути тут», – поділилася враженнями дівчина.

 

 

 

 

 

 

DSC_1526

Щодо її колеги Вако (Валерій) Зарнадзе, то він в захопленні від ставлення, організації і, звичайно, українських дівчат. Він очікує отримати ще багато позитивних вражень від сплаву по Дністрі та спілкування з іншими учасниками проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2180    DSC_2183

 

Зазначимо, що в рамках Міжнародних студентських літніх шкіл відбудуться традиційні для цього заходу змагання «Медицина невідкладних станів. Робота в команді», вечори культур і багато іншого.

 

Ми ж бажаємо молоді, аби всі їхні очікування від проекту справдилися і вони повезли з собою додому найкращі спогади про Тернопіль і ТДМУ.

 

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського

 

Фотоальбом ХІ Міжнародних студентських літніх шкіл можна переглянути тут: https://www.facebook.com/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=947232505398880

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: