У свої дев’яносто – Богдан Головин їздить на конференції та семінари

Опубліковано:
8 Вересня, 2016

Якби зібрати всіх учнів цього вчителя і вони взялися б за руки, то це був би ланцюг доброти і щиросердечності, який простягнувся б аж ген… до Перемишля. Ось такі цікаві дослідження оприлюднив  директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк під час творчої зустрічі з нагоди святкування 90-річчя з дня народження  відомого педагога, публіциста, краєзнавця, громадського діяча Богдана Головина.

 

Привітати навдивовижу працьовитого і непосидючого чоловіка прийшло і приїхало багато друзів, колег, учнів –  з усіх куточків Тернопілля. А найбільше серед них було просвітян і бібліотекарів. Також до урочистої події у краєзнавчому музеї долучилися з обласного управління культури, обласної спілки офіцерів тощо. Впродовж нелегкого життя у часи радянщини, пан Богдан ніколи не опускав рук, не впадав у відчай, завжди за будь-яких обставин займав тверду громадянську позицію. А позиція була одна – незрадлива і щира любов до рідної України. Про це свідчать його численні творчі здобутки та напрацювання: понад 450 статей, нарисів, рецензій, довідок про українських письменників, науковців, священиків, учасників ОУН та УПА, громадсько-політичних діячів. Видав 8 книжок (чотири з них – як укладач). Загалом опублікував понад тисячу різножанрових матеріалів, а перша замітка була надрукована ще в далекому 1948 році в армійській газеті. Статті Головина  не подобались кадебістам і вони наказали тодішньому редактору тернопільської районки не друкувати освітянина. Однак, прихильні до позаштатного автора, керівники газети порадили йому публікації підписувати під псевдонімом. Так з’явився на шпальтах газети Богдан Кузик, Богдан Горбачівський, Теодор Хуторянин, Тарас Чепіга…

 

Заслужений працівник освіти України, член українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Української світової спілки професійних учителів, НСЖУ, НТШ, ВУСК. Почесний член Всеукраїнського товариства «Фундація духовного єднання України», колишній, а згодом почесний голова правління Тернопільського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Співпраця з альманахом «Богослов’я» у Римі (Італія) слугувала висвітленню підпільної діяльності греко-католицької церкви.

 

Сьогодні, незважаючи на поважний вік, Богдан Головин продовжує активну громадську діяльність: їздить у районні просвітянські осередки на конференції, семінари. Ділиться досвідом роботи, а йому завжди є що сказати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гатило, Положинський і кілька хоробрих хлопців презентували цікавий проект у Тернополі (Відео)

 

До слова. На знак вдячності ювіляру за його сподвижницьку працю, музейники впорядкували Фонд Богдана Головина. Зі слів Степана Костюка, директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею,  книги з історії репресованого духовенства, які написав пан Богдан – це творчий подвиг.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: