Якщо подивитися на своє відображення у дзеркалі, яким користувалася Соломія Крушельницька, загадавши бажання, воно обов’язково збудеться. Про це стверджують працівники музею-садиби Соломії Крушельницької у селі Біла, що межує з Тернополем, де і зберігається «чудодійний експонат».

 — Особливо «дослуховується» дзеркало до дівчат, які мріють про весілля, — каже екс-директор Білецької ЗОШ І-ІІ ст., гід музею Соломії Крушельницької Ореста Мартинюк. — Часто було так, коли дівчина, мрія якої здійснилася, приводила в музей і подругу.
А ще, за словами працівників музею, полюбляють зазирнути у дзеркало місцеві школярі, які теж неодноразово розповідали про здійснені бажання, які «заглянули» у дзеркало.

 

 

Меморіальний музей Соломії Крушельницької у селі Біла знаходиться у приміщенні єдиноуцілілого після війн житлового будинку з маєтку Крушельницьких. Музей займає лише половину будівлі, в іншій знаходиться Білецька загальноосвітня школа.

 

В основу експозиції лягли фотографії, особисті документи співачки, афіші, програми, запрошення, листи, рукописи спогадів сучасників, сценічні прикраси, одяг, предмети побуту та меблі, твори музики, образотворчого мистецтва та літератури, присвячені Соломії Крушельницькій. Особливу увагу привертає сорочка, яку власноруч вишила Соломія.

Експозиція музею відкривається цитатою з листа С. Крушельницької до відомого українського письменника і громадського діяча М. Павлика від 23 лютого 1894: Питаєте, звідки я родом?.. Я родилася на Поділлі, підростала в Тисові коло Болехова, а доростала таки на Поділлі, в Білій, коло Тернополя.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: