У конфлікті проти України президент Росії Володимир Путін дуже серйозно переоцінив свої можливості. Тому тепер йому доводиться діяти більш обережно, відмовляючись від розв’язання відкритої війни.
Перегляньте також:
- Велике горе: трагічно загинула медсестра тернопільської лікарні
- На Тернопільщині водій вночі зачепив дзеркалом пішохода, а той помер
Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” сказав засновник і директор розвідувально-аналітичної компанії Stratfor Джордж Фрідман. За його словами, Росія пережила розпад СРСР, а тепер намагається втримати те, що від нього їй лишилося.
На думку експерта, Росія сьогодні дуже уразлива країна, яка не змогла за 15 років використати свої нафтові долари для модернізації економіки. Ситуація на світових ринках свідчить, що її доходи від продажу енергоносіїв будуть і далі падати. А це значить, що Росія може стати нестабільною і непердбачуваною.
“Мій прогноз, що війни не буде, але буде суттєвий рівень напруженості та невійськових конфронтацій – інформаційних, пропагандистських, економічних, і так далі. Там будуть деякі потенційні внутрішні конфлікти. Якщо всередині такої великої країни, як Росія, відбуваються фрагментації, напруга та інше, вона стає менш передбачуваною”, – сказав Фрідман.
Він також зауважив, що Росія просто не має ресурсів вести відкриту війну. Її армія потенційно могла б впоратися зі Збройними силами України. Але Москва не змогла б забезпечити своїх військових у наступальній операції. До того ж, Кремлю варто пам’ятати про непередбачувані США, які можуть втрутитися в конфлікт, надавши Україні підтримку з повітря.
“Якщо ви – російський лідер, виникає питання, наскільки ви хочете ризикувати. І Путін показав від перших днів української кризи, що він дуже обережний і бажає обмежити ризики. Він розуміє ставки, і він не хоче їх піднімати. Так що я б сказав, що Росія, швидше за все, буде чекати кризи у Києві, щоб уряд там провалився, а потім намагатиметься впливати на Київ, замість того, щоб намагатися діяти основними силами”, – вважає Фрідман.
На його думу, майбутнє України зараз залежить від українського уряду, його єдності і ефективної роботи. Раніше експерти Stratfor у своєму звіті писали, що у Росії не вистачить армії, щоб захопити всю Східну Україну.
Партизанський опір на такій великій території буде дуже потужний. Для придушення може знадобитися близько 260 тисяч солдатів окрім тих, які займатимуться обороною окупованих регіонів. А сухопутні війська РФ налічують всього близько 280 тисяч солдатів. Тому Москві потрібно буде провести мобілізацію. А НАТО і США можуть рішуче відреагувати на потенційну агресію ще до початку відкритого наступу . Тому така операція не вигідна для Москви і не дозволить їй досягти поставлених політичних і стратегічних цілей.
Нещодавно радник міністра МВС Антон Геращенко повідомив про план Генштабу РФ захоплення України “до Дніпра”. На захоплення всієї Лівобережної України за планом Генштабу РФ відводиться 15 діб. Мета – швидке захоплення контролю на територією і комунікаціями, без захоплення великих міст/обласних центрів.