У Вишнівецькій громаді на Тернопільщині відкрили молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE

Опубліковано:
12 Червня, 2024

У приміщенні Старовишнівецького ліцею відкрився молодіжний простір «VECTOR HUB». У цій події взяли участь керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл, Вишнівецької селищний голова Володимир Кравець, експерт з місцевого економічного розвитку Віталій Юрків, спеціалістка із залучення громадськості Галина Скальська та інші фахівці Програми USAID DOBRE, а також місцеві молодіжні організації.

До цього часу в громаді не було облаштованого простору, де молодь могла би проводити свої заходи, спілкуватися та проводити час із користю. Як зазначила голова місцевої молодіжної ГО «ЦВІТ» Інна Довгалюк, їхнє об’єднання проводить свою діяльність вже шість років, а віднедавна у Вишнівецькій громаді активно розвивається ще й пластовий рух. Однак відсутність власного простору змушувала молодь постійно вносити корективи в свою діяльність та не дозволяла провести всі заходи, які хотілося б.Програма USAID DOBRE допомогла громаді меблями та мультимедійним обладнанням для «VECTOR HUB» на суму понад 517 тисяч гривень.

– Я сподіваюсь, що місцева молодь буде насолоджуватися проведенням часу в цьому красивому і сучасному молодіжному просторі, – зазначив на відкритті Браян Кемпл. – Цей проєкт став наступним етапом нашої плідної співпраці із Вишнівецькою громадою, яка триває вже понад шість років. Сьогодні ми мали можливість також оглянути, як працюють раніше реалізовані проєкти, і я отримав велике задоволення від побаченого.

Нещодавно в громаді утворили Молодіжну раду, яку очолила Анастасія Іванчук.

– Відтепер ми матимемо потужний голос у Вишнівецькій громаді, а також можливість проведення різних заходів для молоді, воркшопів, тренінгів тощо, – каже Анастасія Іванчук. – Раніше ми самі їздили по населених пунктах і влаштовували за графіком різні заходи, а тепер маємо змогу у будь-який час запрошувати молодь громади у власний простір. Водночас ми також вдосконалюємося і вчимося в інших організацій, яким чином нам залучати до активностей усю молодь нашої громади.

На Вишнівеччині очікують, що «VECTOR HUB» сприятиме зростанню кількості молодіжних заходів у громаді, а також більшій згуртованості та активізації місцевої молоді.

– Ми повинні дивитися у майбутнє, в якому нинішня молодь управлятиме всіма процесами в нашій громаді, – каже Володимир Кравець. – І якщо вона буде активною сьогодні, то Вишнівеччина й надалі буде сучасною громадою, яка розвиватиметься і рухатиметься вперед.

У новому молодіжному просторі вже цього року запланували безліч освітніх та комунікаційних заходів. Серед них також організація мистецьких виставок і концертів, семінарів та майстер-класів, відкритих тренувань, фестивалів та конкурсів. Вони сприятимуть самоорганізації та згуртуванню місцевої молоді та розвитку всієї Вишнівецької громади.

*** Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. 

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #USAID DOBRE, #VECTOR HUB, #Браян Кемпл
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: