34-річна тернополянка втратила понад 15 тисяч гривень, намагаючись купити дрова через Інтернет. Обіцяний товар вона так і не отримала, а «продавець» зник після отримання грошей.
Із настанням холодів мешканці області дедалі активніше шукають тверде паливо для обігріву домівок. Цим користуються шахраї, які створюють у мережі фіктивні оголошення про продаж дров чи іншого товару.
Перегляньте також:
- Тернополяни втратили понад 200000 грн, намагаючись заробити в інтернеті
- Шахраї під приводом «допомоги від ООН» обікрали мешканця Тернопільщини
Жертвою однієї з таких схем стала тернополянка. Жінка знайшла в інтернеті привабливу пропозицію з продажу деревини й перерахувала на вказаний продавцем рахунок понад 15 тисяч гривень. Проте товару не отримала — після отримання коштів аферист перестав виходити на зв’язок.
За цим фактом у Тернопільському районному управлінні поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Наразі правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи, щоб встановити особу зловмисника.
Поліцейські нагадують громадянам правила безпечних онлайн-покупок: користуватися лише перевіреними сайтами, уважно читати відгуки, не переходити за сумнівними посиланнями, не розголошувати дані банківських карток та, за можливості, розраховуватися лише після отримання товару.