У Тернополі презентували унікальний філателістичний довідник «Гордість і Слава Тернопілля»

Опубліковано:
29 Грудня, 2025 о 15:05
Гордість і Слава Тернопілля
«Гордість і Слава Тернопілля». Джерело: TeNews

29 грудня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація довідково-енциклопедичного філателістичного видання «Гордість і Слава Тернопілля».

Книга розкриває історію краю через призму філателії та об’єднує поштові марки, конверти, спеціальні погашення й штемпелі, присвячені визначним постатям і подіям Тернопільщини.



Співавторами видання стали Михайло Тимошик, Ольга Повстюк та Микола Москалюк. У книзі зібрано унікальні матеріали, значна частина раніше зберігалася в приватних колекціях і не була систематизована, що робить видання важливим джерелом для дослідників та колекціонерів.

Гордість і Слава Тернопілля

Під час презентації Михайло Тимошик наголосив, що основною метою проєкту було збереження локальної філателістичної спадщини Тернопільщини:

«Ми хотіли зібрати все локальне — те, що створювалося на Тернопільщині й часто залишалося поза офіційними каталогами. Конверти, штемпелі, погашення, марки — усе це є частиною нашої історії», — зазначив він.

Михайло Тимошик
Михайло Тимошик. Джерело: TeNews

Про унікальність видання та його культурне значення говорив Володимир Барна, голова Спілки слов’янських письменників України. Він підкреслив, що подібного проєкту досі не було реалізовано:

«Такого проєкту сотворити ніхто у світі не міг — тільки Тернопіль. Цим треба пишатися й усвідомлювати, що всі великі духовні проєкти діються в Україні. Не по Європах, не по Америках, не по Канадах, а в Україні», — сказав Володимир Барна.

Володимир Барна
Володимир Барна. Джерело: TeNews

Своє захоплення обсягом і якістю видання висловив Олег Кіналь:

«Це просто титанічна робота. Вона ступульозна робота. Тут це грамотно зроблено — усе ідеально. Але найголовніше: крім цієї титанічної праці, яку ви зробили, ви створили ще дуже велику книжку, яка висловлює наші національні цінності, про які ми маємо постійно говорити», — наголосив Олег Кіналь.

Олег Кіналь
Олег Кіналь. Джерело: TeNews

Свою оцінку події висловив і академік НАМН України Михайло Андрейчин, який звернув увагу на роль Тернополя як потужного культурного та інтелектуального центру:

«Я завжди думав, що столиця Галичини — це Львів, де маю можливість спілкуватися з людьми. Але тепер я розумію, що це Тернопіль», — зазначив він.

Під час заходу також відбулося спеціальне погашення поштових конвертів і марок, а примірник книги передали до фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Учасники презентації наголосили, що видання «Гордість і Слава Тернопілля» має не лише колекційну, а й вагому просвітницьку цінність та сприятиме збереженню історичної пам’яті краю.

погашення поштових конвертів і марок
Погашення поштових конвертів і марок. Джерело: TeNews

Крім того, Михайлу Тимошику було присвоєно звання «Почесний краєзнавець України» за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України. А також він став лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка 2025 року.

Михайло Тимошик
Михайлу Тимошику було присвоєно звання «Почесний краєзнавець України» і також він став лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка. Джерело: TeNews
Михайло Тимошик і Ярема Шатарський
Михайло Тимошик і Ярема Шатарський
Михайло Тимошик став лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка
Михайло Тимошик став лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка

Читайте також: Військовий з Тернопільщини здійснив мрію – повінчалися у храмі та купив трактор

Військовий з Тернопільщини здійснив мрію – повінчалися у храмі та купив трактор

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Гордість і Слава Тернопілля, #довідник, #михайло тимошик
Коментарі
Вуличне радіо




Статті
Інтерв'ю
Ігор Бугера
18:05, 27 Грудня, 2025

Тримали оборону 76 днів: історія п’ятьох бійців поліції з Тернополя

Блоги
mtPBS
ТОП новини тернопільщини: