Працівники Тернопільського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру понад три місяці не отримують зарплату. Якщо заклад реорганізують, усі працівники будуть працювати лише до травня.
Про це кореспондентам Суспільного розповів медичний директор закладу Станіслав Ставський.
Перегляньте також:
- У Тернополі відкрили сучасне реабілітаційне відділення для військових і цивільних
- Лікарня Тернопільської облради допомогла фронту на понад 13 мільйонів гривень
На будівлі диспансеру розмістили плакат “26 працівників без зарплати 93 дні”. У цьому закладі медики обстежують та проводять реабілітацію спортсменів, надають допуск до змагань і занять спортом.
Лікарка спортивної медицини та функціональної діагностики Оксана Марків розповіла, що з початку січня не отримує зарплату:
“На початку березня ми ознайомлені зі змінами умов праці. Таким чином через два місяці ми будемо звільнені. Ми ходимо зараз на роботу, виконуємо наші обов’язки приймаємо спортсменів. Я однозначно прийняла рішення, що буду шукати іншу роботу собі, якщо ця робота не оплачується”.
За словами лікарки спортивної медицини Галини Назар, у диспансері спортсмени можуть комплексно пройти медогляд. За її словами, за день приходить до 35 дітей:
“Планує влада, що діти будуть приходити в обласну дитячу лікарню. Хоч це буде дуже складно, бо будуть приходити і хворі діти, і поруч спортсмени. Дуже черги великі, а до вузьких спеціалістів треба записуватись місяцями”.
Тренер із вітрильного спорту Олексій Нижегородов прийшов із молодшою групою на плановий медогляд.
“Кількість дітей і якість обслуговування впаде в рази. Я особисто на собі це відчув, коли мені дали направлення до лікаря спортивної медицини і довелось записуватись на прийом до спеціалістів. Найближча дата була 18 квітня до травматолога. Це я записався місяць тому”, — розповів Олексій Нижегородов.
У кабінеті спортивного лікаря в обласній дитячій лікарні два місяці працює Валерія Паламар. За її словами, за місяць звернулось 75 спортсменів:
“Щоб потрапити до мене, треба записатись через кол-центр. Там трошки була інша історія. Була реєстратура, трошки інша і старіша система. Потім треба пройти ряд спеціалістів. Також через кол-центр треба записатись до них. Це дві діагностичних процедури: УЗД серця, ЕКГ. Кардіоревматолог дає заключення на ці діагностичні процедури. Це невролог, офтальмолог, ортопед-травматолог, а потім знову повторно до мене”.
Валерія Паламар розповіла, чому медогляд у спортивного лікаря в обласній дитячій лікарні триває довше:
“Тому що тут більш поглиблено. І так, звичайно, діти не будуть проходити отак, щоб раз і за двадцять хвилин тридцять спортсменів вже з довідками. Це нереально. Це не історія про якісний огляд. Це ж спортсмен, це навантаження на організм. Має бути мінімальний прийом амбулаторний, який п’ятнадцять хвилин. Прицільно п’ятнадцять хвилин одного спеціаліста”.
Валерія Паламар також поінформувала, як відбувається прийом дорослих спортсменів:
“Я видаю спортсменам від вісімнадцяти років направлення до всіх тих вузьких спеціалістів, які мені потрібні для заключення, для видання довідки. І вони проходять цих спеціалістів будь-де, де є прив’язка до Національної служби здоров’я, де є робота з направленнями, де вони безкоштовно можуть скористатись цими послугами. В Тернополі і в будь-якій іншій точці нашої країни”.
Наразі Валерія Паламар єдина спортивна лікарка, яка працює в обласній дитячій лікарні. Є ще вільні вакансії, розповів заступник меддиректора з поліклінічної роботи Тарас Пилипчук.
За словами меддиректора лікарсько-фізкультурного диспансеру Станіслава Ставського, в їхньому закладі зараз 26 працівників. Чи працевлаштують їх після закриття, чоловік не знає:
“До 3 — 4 травня маємо бути усі звільненні з роботи, згідно змін істотних умов праці. Частина працівників, могла б перейти працювати в дитячу обласну лікарню, але там створюється два кабінети. Однозначно будуть декілька лікарів і медсестер. Оскільки у нас 26 працівників, то ніхто не перейде, будуть звільнені з роботи”.
Якщо на сесії обласної ради не вирішать питання лікарсько-фізкультурного диспансеру, його працівники мають намір звертатися до суду, повідомив Станіслав Ставський.
За словами депутата обласної ради Олега Сиротюка, обласна військова адміністрація в цьому році не виділила грошей на фінансування закладу:
“Начальник військової адміністрації своїм розпорядженням може внести зміни в обласний бюджет. На даний час у бюджеті є більше ста мільйонів гривень вільних залишків коштів, яких достатньо для того, щоб профінансувати і зарплати працівників, і функціонування цієї установи”.
