“Вимушені переселенці” – цей термін, на жаль, вже майже став звичним. Саме вимушене переселення є травмуючим фактором для психіки людей . Особливо уразливі в цій ситуації діти. Для того, аби процес адаптації цієї категорії населення пройшов якомога легше та з метою підвищення їх готовності до особистісної та соціально-професійної реалізації спеціалісти Шумського районного центру зайнятості спільно з представниками громадської організації “Відродження нації” провели профорієнтаційний захід “Живи та працюй в Україні”, у якому взяли участь 12 школярів, зокрема, 9 старшокласників із сімей переселенців.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Спеціаліст з профорієнтації РЦЗ Леся Король провела для учасників заходу своєрідну презентацію роботи райцентру зайнятості. Водночас вона розповіла старшокласникам про розмаїття сучасних професій та акцентувала увагу на тих, що користуються попитом у місцевих роботодавців; надала інформацію про те, як правильно вибирати фах; наголосила на можливості здобуття актуальних робітничих професій у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Ті, хто бажав, пройшли профдіагностичне тестування на визначення своїх професійних нахилів та здібностей.
Тренер ГО “Відродження нації” Зоряна Барчук провела зі школярами заняття, на якому навчила їх долати труднощі у вирішенні проблем комунікації та визначати шляхи самореалізації. Під час виконання інтерактивних вправ “Цінності мого життя”, “Яку саме роботу хочу отримати” діти розглянули помилки, які допускають при виборі професії, визначили для себе те місце праці, яке в майбутньому буде перспективним. Вправа “Зворотній зв’язок” дозволила учнівській молоді підвищити власну самооцінку.
– Захід мені дуже сподобався, – поділилась враженнями школярка із Донецька Анастасія. – Ми тепер знаємо, як вирішувати складні проблеми, що виникають у процесі міжособистісного спілкування, більше дізналися про ринок праці, його потреби.