У селі на Тернопільщині серед зими зацвіли квіти

Опубліковано:
20 Січня, 2025 о 07:10
У селі на Тернопільщині серед зими зацвіли квіти
У селі на Тернопільщині серед зими зацвіли квіти. Фото Сільського господаря.

На відпочинковій оселі Іларіона Пилипця в Баворові зацвіли квіти… У січні! Якби не гості, він би й не помітив такої краси. Каже, що квітами на ділянці займається Людмила – дружина сина Олега. Господар повністю довіряє смакам невістки і навіть поняття не мав, що може розквітнути в січні на його відпочинковій оселі.

Про це пише Сільський господар.



А ця вічнозелена багаторічна рослина має кілька назв – морозник, чемерник, зимова або різдвяна троянда, чихальний корінь.  Вона здавна відома людству і використовувалася і як окраса саду, і як ліки, і як чародійське зілля. Зараз морозник цінують переважно за декоративні якості, завдяки різнобарвним сортам він може пожвавити весняний і навіть зимовий сад.

Людство любить наділяти вічнозелені рослини магічними і містичними якостями. За однією з легенд, різдвяні троянди виникли на місці сліз дівчини, яка не мала подарунка для новонародженого Ісуса Христа.

Назва ж «морозник» походить від зимостійкості цієї рослини, яка може витримувати до -30°С, а також її ранніх строків цвітіння. У теплому кліматі Південної Європи морозник цвіте з грудня по лютий. В Україні морозник цвіте з березня по квітень, але через теплі зими початок цвітіння вже зсувається ближче до лютого. Попри назву «різдвяна троянда», на вулиці в нашому кліматі на Різдво морозник не зацвіте. Проте в кімнатних умовах це цілком можливо.

З лопатою до морозника краще не підходити, бо він дуже не любить пересадки. Причина – у чутливому корінні, яке страждає навіть від подряпин. З цієї ж причини слід бути дуже обережним при перекопуванні землі поблизу рослини – її коріння розташоване близько до поверхні.

Догляд за морозником не потребує надмірних зусиль. Бажано видаляти насіннєві коробочки до того, як вони розкриються, адже рослини-нащадки зазвичай погано цвітуть, але можуть «задавити кількістю» батьківську рослину.

Безпосередньо перед цвітінням, щоб квітки досягли свого найбільшого розміру (близько 10 см), бажано видалити все листя з рослини. Старе і пожухле листя морозника краще за все видаляти навесні і влітку.

Не панікуйте, якщо під час заморозків морозник впав на землю: як тільки потепліє вище 0°С, рослина підніметься.

При роботі з морозником рекомендують навіть одягати рукавички , щоб уникнути подразнення шкіри.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #баворів, #квіти
Коментарі





Інтерв'ю
З докторантури на передову: історія тернопільського “Історика” з 105-ї бригади
22:13, 17 Січня, 2025

З докторантури на передову: історія тернопільського “Історика” з 105-ї бригади

ТОП новини тернопільщини: