День автентичного костюма – це щорічне свято, яке має на меті відроджувати традиції виготовлення і культури вжитку автентичного одягу в Україні. Захід покликаний створити потужну платформу для спілкування музейних працівників, приватних колекціонерів, мистецтвознавців, етнографів, дизайнерів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва та фотомитців задля популяризації і відродження автентичного костюма в Україні.
В першу неділю вересня, уже всьоме провели День традиційного костюма в Радивилові на Рівненщині. Це дійство покликане зміцнити гордість за наше славетне минуле, нашу історію і культуру.
Перегляньте також:
- Фестиваль “Файне місто”: платформа підтримки захисників України
- Вистава «Дячиха» продовжує мандрувати Тернопільщиною на підтримку ЗСУ
Під час свято пройшло підбиття підсумків конкурсу на найкращий відтворений костюм. У журі були науковці Володимир Щибря та Ігор Перевертнюк. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 9 жінок з різних регіонів України. Переможницею стала Оксана Довжик з відтвореним костюмом Дубровицького району. Вона подарунок створену власноруч мотанку в серпанковому вбранні.
«В етнопарку «Ладомирія» пройшов День традиційного автентичного костюма. До вже традиційного змісту дійства ми добавили новий елемент – конкурс на краще відтворення автентичного костюма. Учасниці були з усієї України. Кожна з них представила своє творіння. Розповіла про власну роботу над костюмом, складнощі, удачі і подальші перспективи. Був виступ талановитої бандуристки, екскурсії, пригощання в ресторації «Аустерія». Все пройшло гарно, в теплому дружньому колі однодумців. Команда, як завжди – на висоті! Продовження буде…» – прокоментував подію Володимир Дзьобак, голова ГО «Центр дослідження і відродження Волині», кандидат історичних наук.
День традиційного костюма відбувся у дуже затишній, по-сімейному теплій атмосфері. На свято приїхали гості з різних куточків України – справжні поціновувачі українських традицій та автентичних костюмів. Усі ці люди досліджують своє коріння та відновлюють традиції.
Також гостей чекали прогулянка новими та оновленими локаціями етнопарку.
Нагадаємо, що етнопарк «Ладомирія» знаходиться в Рівненській області, м. Радивилів, вул. Шкільна, 1.