У м.Борщів Тернопільської області, застосовуючи норвезький досвід, розпочато проект зі створення центру біоенергетики.
Перегляньте також:
- Дієтологи радять їсти сало, щоб схуднути
- Ірина Скуратко очолила Агенцію регіонального розвитку Тернопільської області
Про це під час зустрічі керівництва Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження з представниками та членами Норвезько-Української Торгової Палати повідоми управляючий директор норвезького технопарку «Energy Farm» Ерик Хол.
Він презентував присутнім досвід роботи центру біоенергетики в Норвегії, який є одним з мережі демонстраційних майданчиків практичного використання енергії біомаси для життєзабезпечення місцевих громад: від тепла у домі до громадського транспорту.
«Також Ерик Хол повідомив, про розпочатий проект зі створення подібного центру у місті Борщів Тернопільської області», – інформує прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.
Норвезькі експерти зазначають, що готові започаткувати мережу біоенергетичних центрів в Україні.
Представник Норвезько-Української Торгової Палати Хенрік Сейп каже, що сфера енергоефективності та відновлюваної енергетики для Уряду Норвегії є пріоритетними напрямами співпраці з Україною.
«Розвиток відновлюваних джерел фактично є енергетичною децентралізацією. І хоча в Україні вже існує низка прикладів успішного використання біомаси для енергозабезпечення міст та селищ, ми повинні масштабувати такі приклади. Вдалою формою для цього є впровадження діючих демонстраційних проектів за норвезьким досвідом», – вважає Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.
Наприкінці зустрічі сторони домовилися про подальший алгоритм дій щодо якнайшвидшої реалізації проекту зі створення технопарку «Energy Farm» в Україні.