Дезінформація — головна зброя у війні XXI століття.
Ворог використовує різноманітні інструменти, щоб дезорієнтувати суспільство, підірвати довіру до влади та Збройних Сил України, а також поширювати паніку. На щастя, є ряд рекомендацій, що допоможуть захиститися від дезінформації.
Перегляньте також:
- Татьяна Москалькова: омбудсменка на службі російського режиму
- В іноземних ЗМІ готуються вкиди проти вищого керівництва України
Перш за все, перевірте надійність джерела що поширило інформацію. Впевніться що інформація правильно інтерпретована, а рядки не вирвано з контексту.
Шукайте підтвердження події в кількох незалежних джерелах. Перевірте що про це пишуть офіційні та перевірені ЗМІ.
Не довіряйте емоціям. Ворог часто використовує сильні емоції в своїх цілях. У фейкових новинах зустрічаються такі слова як «ганьба», «жах», «сором», «зрада» тощо. На вашій емпатії можуть зіграти, використавши для фейкової новини дітей, людей похилого віку, військових та інші категорії людей що викликають співчуття. Намагайтеся аналізувати інформацію, а не просто реагувати на неї.
Перевірте чи підкріплено новину фото або відео. Зверніть увагу на їх якість. Ви мусите чітко бачити що відбувається на кадрах та що на них зображено. Сучасні технології дозволяють фальсифікувати фото та відео легше ніж будь коли — переконайтеся що зображення не створено нейромережою.
І найголовніше — не поширюйте неперевірену інформацію. Пам’ятайте, що кожна поширена вами новина впливає на інших. Перед тим, як поділитися інформацією, переконайтеся, що вона достовірна. Дезінформація — набагато небезпечніша ніж ви можете уявити, не станьте її джерелом.
Виконуйте ці прості кроки і наближайте перемогу України в інформаційній війні.