Нове подорожчання та скорочення постачання до магазинів. Пекарі розповіли, що буде із хлібом в Україні.
Президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії «Київ хліб» Юрій Дученко попереджає, що в листопаді ціна на хліб зросте ще на 10-15%. А якщо ціни залишити як є, то до магазинів потраплятиме менше хліба. Про це повідомив “Мінфін”.
Перегляньте також:
- Гаманці тернополян худнуть: овочі стали золотом
- Ринок нерухомості Тернополя: чому подорожчали новобудови у 2024 році?
Як заявив Дученко, хліб у магазинах став дорожчим на 5-10% ще в жовтні. Такі домовленості були досягнуті з багатьма торговими мережами. Через значне подорожчання виробництва, ціни в супермаркетах просто змушені були зрости. Кожен компонент, необхідний для випікання хліба, стає все дорожчим, що безпосередньо впливає на кінцеву вартість продукту.
«З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна ще на 11% (зараз хлібопеки купують його по 15,5−16 тисяч гриві на тонну з ПДВ), упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії — на 11%», — каже Дученко.
Ціни на борошно в Україні стрімко зростають з весни і не зменшуються навіть після збору нового врожаю пшениці. Треба розуміти, що така ситуація свідчить про глибші проблеми на ринку.
«Торішніх запасів продовольчої пшениці вже немає, у структурі нового врожаю на продоволку припадає 27%, а от у структурі експорту вона займає 70%. Тобто продовольчу пшеницю активно вивозять за кордон. Через це ціни на неї зростають, а виробники продають таке зерно на внутрішній ринок малими партіями або взагалі притримують в очікуванні ще вищого цінника. Тому чи не щодня ми отримуємо нові ціни на зерно та борошно», — пояснив Дученко.
Через коливання валют та подорожчання логістики, кінцевий споживач відчуває зростання цін на товари, зокрема через подорожчання упаковки.
«Якщо ціни на хліб не підвищити на 10−15%, виробникам вже за два тижні не буде за що закуповувати сировину, можливе скорочення виробництва», — каже Дученко.
Дученко зазначив, що подорожчання хліба призвело до зниження його споживання в Україні на близько 5% за останній рік.
«Особливо відчутно знижується попит одразу після підвищення цін. Потім люди звикають, і споживання трохи вирівнюється, але за підсумками року падіння все одно буде», — зазначив Дученко.
Він також зазначив, що листопад стане останнім місяцем у цьому році, коли ціна на хліб зростатиме.