Трьох мешканців Тернопільщини ошукали аферисти. Зараз поліція вживає всіх необхідних заходів для виявлення та затримання зловмисників.
Поліція закликає тернополян бути обачними. Щоб уникнути обману під час онлайн-покупок або продажів, ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводите свої персональні дані на неперевірених платформах. Три жителі Тернопільщини вже стали жертвами продавців аферистів, втративши понад 36 тисяч гривень.
Перегляньте також:
- Шахрай видав себе за брата 69-річного тернополянина, щоб у вкрасти у нього 110 000 гривень
- Шахрай що видав себе за банкіра, обчистив жителя Чортківщини на понад 100 000 гривень
Шахраї обдурили двох тернополян, які хотіли зробити онлайн-замовлення. Потерпілі перерахували кошти шахраям, які представилися менеджерами онлайн-магазину. В результаті, 56-річний чоловік заплатив за автозапчастини пройдисвітам 10 000 гривень, а 30-річна жінка за одяг – 4000 гривень.
Ще одна місцева жителька втратила 22 000 гривень, перейшовши за фішинговим посиланням, коли намагалася здійснити онлайн-покупку.
Всі потерпілі звернулися за допомогою до правоохоронців. За фактами шахрайства слідчі поліції розпочали кримінальні провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.
Для безпечних онлайн-покупок кіберполіція рекомендує виконувати наступні дії:
- Купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах;
- Почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину;
- Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно Переглядайте URL-адресу потрібного сайту – неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
- Сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей;
без нагальної потреби не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії); - Заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;
- При купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання.
Якщо ви стали жертвою обману, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.