За день до завершення терміну оголошення виборів новоутворених громад тернопільська “Свобода” нагадала про своє існування.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині чоловік сильно побив пенсіонера
- В управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОВА не коментують стан дітей, які отруїлися грибами
Депутати з партії Тягнибока заблокували прийняття рішення обласної ради про схвалення перспективного плану об’єднання громад та оголошення виборів до нових рад громад. “За Збручем” спробував з’ясувати чому так сталося і чому тернопільські тягнибоківці були більш принциповими, ніж їхні колеги з сусідніх областей, де відповідні документи схвалені.
Причина перша. Наближення виборів
Для партії Тягнибока, яка при владі в області з 2009 року, наступні місцеві вибори – своєрідний тест на виживання. Перебування у владі і відсутність реальних успіхів у держуправлінні ставлять під сумнів електоральні можливості “Свободи”. Адже під час компанії опоненти спитають, чому не літають літаки з тернопільського летовища, де тернопільська сміттярка і чому не збудований оптовий ринок сільгосппродукції. Не кажучи про багато інших обіцянок партії, які роздавали люди Тягнибока. Тому партійні стратеги свідомо шукають нішу, з якої було б легше йти на вибори. А що може бути кращим за критику влади та дій її представників на місцях. Очевидно, за допомогою класичного “а ми проти” тернопільські тягнибоківці хочуть через вибори повернути собі повноту влади на Тернопільщині.
Причина друга. Не враховані інтереси Надала
Останнім форпостом, з якого “Свобода” розпочинає свою контратаку, є Тернопільська міська рада та її очільник Сергій Надал. В розробленому в стінах ОДА перспективному плані не врахували інтересів Тернополя. Замість того, щоб накреслити обласному центру перспективу для розвитку, розробники плану оточили Тернопіль депресивними та мініатюрними сільськими громадами. Очевидно, тут не обійшлося без задавненої образи тандему Барна-Заставний на Надала. Міський голова не міг не відповісти. Публічно Надал не сказав жодного кривого слова про перспективний план. Зробила це за нього фракція “Свободи” в облраді, яка все ще контролюється людьми Надала. Примітно, що перше рішення, яке прийняли депутати на сесії 13 серпня – це увільнення від депутатських повноваження корупційного заступника Надала Камінського, якого у такий спосіб “ховають” від виборців і прискіпливого слідства.
Причина третя. Конфлікт з Барною
У місцевих тягнибоківців та теперішніх керівників облдержадміністрації давні рахунки. Ще з часів мерства Заставного, у негласному тандемі з яким керує Тернопільщиною Степан Барна.
З першого дня перебування у Білому дому Барна зробив ставку на витіснення тягнибоківців з влади. Першими постраждали ставленники “Свободи” у районах. Услід за головами РДА свої кабінети залишили заступники голів та начальники управлінь, призначені за партійною квотою. Хто опирався – того чекали повістки або ж реорганізація структури. Натомість на обласному рівні продовжує займати посаду заступника голови ОДА Леонід Бицюра. На своїх посадах працюють свободівські начальники департаментів та управлінь. Розповідають, що Бицюра відмовився писати передбачену законодавством заяву про складання повноважень після призначення Барни. Спілкування голови із заступником перетворилося у справжню юридичну казуїстику, а незабаром Бицюра став фігурантом кримінального провадження. Зрозуміло, що такі “гарячі” стосунки не могли не відбитися на ставленні “Свободи” до адміністрації Барни. Депутати ліниво збиралися на оголошену сесію, а коли їх допекли – на сесії 13 серпня “Свобода” майже одностайно проголосувала проти пропонованого офісом реформ плану об’єднання громад.