Товарообіг Тернопільщини зріс до майже 490 мільйонів доларів
- Опубліковано: Катерина Мороз
- —
- 22 Квітня, 2026 о 22:15
23.04.2026
00:06:55
У Тернопільській області зафіксували зростання зовнішньої торгівлі у першому кварталі 2026 року. Загальний товарообіг регіону сягнув 487 мільйонів доларів США, що на 17% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Найбільш динамічно зростав імпорт. У січні–березні його обсяг склав 287 мільйонів доларів, що на 25% більше, ніж торік. Водночас експорт також продемонстрував позитивну тенденцію — 200 мільйонів доларів, що на 7% перевищує показники першого кварталу 2025 року.
Серед основних країн-партнерів з імпорту лідирують Китай та Польща, на які припадає 23% і 21% відповідно. До переліку ключових постачальників також входять Німеччина, Литва, Італія та Туреччина.
У структурі експорту найбільшу частку займає Польща — понад третина всіх поставок. Суттєвими напрямками залишаються також Італія, США, Туреччина та Нідерланди.
Найчастіше до області імпортували машини, обладнання та транспорт, продукцію хімічної промисловості, продовольчі товари, метали та текстиль. Водночас з Тернопільщини за кордон переважно експортували продукцію аграрного сектору, техніку, хімічні товари, металеві вироби, а також меблі та іншу промислову продукцію.
У митниці відзначають, що позитивна динаміка свідчить про стабільну економічну активність регіону та зростання довіри з боку міжнародних партнерів.
Читайте також: Домовилися без поліції, але знадобилася операція: деталі ДТП з велосипедистом у Ланівцях
Домовилися без поліції, але знадобилася операція: деталі ДТП з велосипедистом у Ланівцях
18:12, 19 Квітня, 2026
00:10, 13 Квітня, 2026
18:12, 12 Квітня, 2026