Аферисти оформили кредитне зобов’язання на тернополянку.
Швидкий розвиток технологій спростив процес отримання кредитів онлайн, проте одночасно створив нові ризики для споживачів. Зловмисники все частіше використовують чужі персональні дані для оформлення кредитів на їхнє ім’я.
Перегляньте також:
- Пенсіонер з Чортківщини віддав 132 000 грн за фейковий товар в Інтернеті
- Серце розбите, гаманець порожній: 20-річна аферистка обдурила військового
На відміну від банків, де для отримання кредиту потрібно прийти особисто з документами, онлайн-кредити можна оформити дистанційно, використовуючи лише їхні копії. Цим активно користуються аферисти. Безпека онлайн-кредитування залежить від того, наскільки ретельно мікрофінансова компанія перевіряє особу нового клієнта.
Нещодавно, жителька Тернополя стала жертвою саме такого виду шахрайства. За її словами, невідома особа, що представилася колектором, вимагала повернення 15 000 гривень, посилаючись на нібито існуючий договір. Оскільки жінка не підписувала жодних угод, вона звернулася за допомогою до поліції.
Для того, щоб не стати жертвою шахрайських дій та захистити свої персональні дані, правоохоронні органи рекомендують вживати наступних заходів безпеки:
- Ніколи не погоджуйтеся оформлювати онлайн-кредит на своє ім’я, навіть якщо просить близька людина.;
- Не діліться даними своєї платіжної картки з іншими людьми.;
- При втраті паспорта негайно звертайтесь до поліції.
- Ніколи не залишайте оригінали своїх документів в заставу, навіть тимчасово. Існує ризик, що з них можуть зробити копії, які потім будуть використані не за призначенням.
- Навіть якщо ви ніколи не користувалися онлайн-кредитами, вам варто слідкувати за своєю кредитною історією. Згідно із законом ви маєте право раз на рік безкоштовно отримати свою кредитну історію у будь-якому з бюро кредитних історій.
Якщо ж ви активний клієнт сервісів онлайн кредитування, підключіть у бюро кредитних історій до послуги смс-повідомлення. У такому разі при спробі отримання кредиту за вашими документами, вам прийде смс-повідомлення і ви зможете своєчасно зреагувати на цей факт.
Пенсіонер з Чортківщини віддав 132 000 грн за фейковий товар в Інтернеті